Подова замазка за естествен паркет/дюшеме

Подготовка на основата,подови замазки,плочки, паркети, мокети, декоративни подове
Потребителски аватар
caravanio
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет авг 28, 2015 2:38 pm

Подова замазка за естествен паркет/дюшеме

Мнение от caravanio » пет авг 28, 2015 2:44 pm

Здравейте,

Имам следният проблем: преди година бе направен първия стадий от ремонта на жилището ми, като сега започнах да правя втория. Пода бе изравнен със саморазливна замазка Nivelix 3-5 [1]. Искам да положа дъбово дюшеме в хола (37 м²), което да е с размери: ш: 10-15 см, д: 50-150 см и в: 2.2 см. В стаите, които са по 15 м² сигурно бих сложил дъбов паркет ш: 5 см, д: 80 см, в: 2.2 см.
Проблем: дойде паркетаджия хвана мастара и провери крехкостта на замазката чрез надиране на повърхността с остър предмет - ъгъла на мастара в случая, и замазката се рони оставяйки фин пясък/прах след преминаването на острия предмет. Второ: човека хвана на всички страни с мастара да види равността на замазката - мега зле. Каза, че Nivelix-а е доста зле от доста време насам и че преди е бил качествена саморазливна замазка, но сега не. Препоръча ми Baumit или MAPEI (по-голяма препоръка) като производител. Добре, че човека разбираше от подови замазки, а не тръгна директно да слага паркет, че един от паркетаджиите беше точно такъв.
Нахоках майсторите ми, че е пълна щета това, което са сътворили, но и те не знаят как да го оправят, което меко казано ме хвърли в тъча - как можеш да работиш 20-30+ години и да не знаеш. Казваха, че може би трябва циментово-пясъчна замазка да се направи, ако има по-големи неравности и после пак саморазливка. Това чудесно но как са установили денивелацията на нивото, че да видят че им трябва 3-5мм саморазливна замазка. Надали е както е показано в едно от вашите предавания [2] 6:30 мин. с лазерния нивомер.

Главен въпрос: коя е най-добрата замазка саморазливна и/или циментово-пясъчна за под, която да удържи на измятането на залепен за нея дъбов паркет или дюшеме? При дюшемето измятането е по-голямо и там, доколкото знам, трябва още по-здрава замазка, тъй като не паркет-лепило областта ще поддаде, а лепило-финална замазка или директно финална замазка-основна замазка.

[1] http://www.ipernik.com/product/samorazlivni-podovi-zamazki/niveliks-3-5

[2] http://www.misiamoiatdom.com/400-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D1%81%D1%83%D1%85-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D1%81-%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%83%D1%85-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0-%D1%81-xps

Отговори