Избор на лентов подов сифон

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
exhale
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет мар 14, 2013 7:34 pm

Избор на лентов подов сифон

Мнение от exhale » чет мар 14, 2013 7:55 pm

Здравейте. Предстои ми обзавеждане на баня и съм си харесал лентов подов сифон, който да поставя пред вратата на душ кабината. Харесъл съм си дизайна, но не съм сигурен каква дължина да взема. Разстоянието между стените е 86 сантиметра, като едната стена е тухлена на която има мазилка, а другата е бетонна шайба. Поради това, че не съм сигурен колко милиметра отнема фаянса от тази дължина, не мога да преценя с каква дължина да е лентовия сифон. Стандартните дължини на тези на които съм се спрял са 68,5 и 78,5 сантиметра. Според вас коя от двете дължини ще е по удачна? Мерси предварително.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » пон мар 18, 2013 10:13 am

Здравейте exhale,
Понеже в работата си като майстор по В и К съм се сблъсквал с какви ли не проблеми на клиентите ще Ви кажа едно нещо, което за Вас надявам се да е интересно: Дължината на сифона играе роля до толкова, че да успеете да си направите наклона на пода за по-доброто оттичане на водата в канализацията. И на дългия, и на късия, че и на съвсем обикновения алуминиев или пластмасов сифон, диаметъра на канала е ф 50 мм. Значението на оттичането на водата не е в дължината на сифона, а в диаметъра на канала. Следващия размер на тръбите от ПВЦ (поливинил хлрид) е ф 75 мм. Оттичането ще е по-добро, но от финансова гледна точка излиза по-скъпо, както от цената на материала, така и от по-дебелата замазка, която се полага най-вече за да скрие канализацията.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
danielamm
начинаещ
Мнения: 34
Регистриран: ср авг 19, 2015 12:37 am

Мнение от danielamm » вт фев 21, 2017 11:33 am

Има много различни видове сифони. Като цяло кой вид е най-добрият? Роговите сифони добри ли са?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср фев 22, 2017 11:15 pm

По принцип всички сифони са добри, особено по-скъпите. Ами нали Вие и още две Ваши "приятелки" сте компетентни по всички въпроси, даже ако Ви попитат кой тор е по-добър - птичия, говеждия или човешкия, и там ще си кажете "компетентното" мнение, защо не кажете тежката си дума ами се случва за първи път да попитате и то по тема, която е от 2013г, а сега сме 2017?!?
Това се казва "бърза реакция". Браво! Има и по-стари теми, че вземете си кажете и там мнението, сигурно хората вече са си направили по няколко ремонта, но по-важното е, че Вие ще им обясните ясно и точно за какво става дума и как да се направи, копирайки нечие друго мнение. Е, ако това не е плагиатство, какво ли ще е?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
danielamm
начинаещ
Мнения: 34
Регистриран: ср авг 19, 2015 12:37 am

Мнение от danielamm » нед фев 26, 2017 11:59 pm

Кога съм копирала нечие друго мнение?

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт фев 28, 2017 5:11 pm

Всеки път, но го изразявате " по свой начин".
А интересно, кога сте реагирала непосредствено след допитването на съответната личност, а изчаквате година-две, че и повече, и чак тогава изразявате мнението си.
Дали не се опитвате да "трупате рейтинг"?
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори