Възстановяване на къща след пожар

Добри идеи за сръчни майстори

Потребителски аватар
Vesy
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: съб юли 25, 2009 11:07 am

Възстановяване на къща след пожар

Мнение от Vesy » ср май 31, 2017 6:57 pm

Здравейте,

Къщата ми, за която отдадох труд и средства през последните повече от 10 години се запали поради несъответствие между димоотвода на камината и самия комин (а и несъответствие между прехвален майстор и неговата кмпетентност и мята наивност). Изгоря целия покрив и таван, а благодарение на пожарната цялата покъшнина беше унищожена, но стига с лирическите отклонения. Сега сме на етап стени - ще свалим всичко до тухла, за да елиминираме миризмата. Моята молба за съвет от вас е за заздравяване на тухлена зидария. Къщата е гредоред, като между гредите е с тухли, които са повече от 100 годишни, няки от тях изглеждат добре, но има и ронливи - има ли материал, който да не е циментова замазка с който може да се заздрави зида - грунд, минерален някакъв материал или някакъв друг, който обаче да е прозрачен и дишащ. Идеята ми е след заздравяването на стените да нанеса някакъв лак и стената да остане като неизмазан зид, разбира се една или две от стените в стаите ще изглежда така, другите ще са по нормалния начин - мазилка, шпакловка, боя. Моля за съвети и благодаря предварително!

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » ср май 31, 2017 8:38 pm

Доколкото съм запознат, трудно ще намерите такъв материал, който да заздрави къщата Ви. Дишащ материал, подобен на циментовата мазилка е теракола, но доколко е вярно не смея да дам някаква гаранция. Щом къщата е гредоред и има ронливи тухли. по-добре ще е да премахнете слабите тухли и да ги подмените с нови, а за заздравяването на етажите, ако е възможно да излеете бетонни плочи с колони, пък ако ще и да са външни, ще е по-сигурно и по-надеждно укрепване на старата къща.
Отстрани е лесно да се говори, но най-добре Вие си знаете възможностите, но моето мнение е, че ще Ви излезе по-евтино и по-лесно да съборите старата сграда и да си изградите нова. Не е смешно! Направете си равносметката и ще видите, че това, което Ви казвам не е лишено от здрав размисъл.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
Vesy
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: съб юли 25, 2009 11:07 am

Мнение от Vesy » чет юни 01, 2017 8:38 am

tmilanov написа:Доколкото съм запознат, трудно ще намерите такъв материал, който да заздрави къщата Ви. Дишащ материал, подобен на циментовата мазилка е теракола, но доколко е вярно не смея да дам някаква гаранция. Щом къщата е гредоред и има ронливи тухли. по-добре ще е да премахнете слабите тухли и да ги подмените с нови, а за заздравяването на етажите, ако е възможно да излеете бетонни плочи с колони, пък ако ще и да са външни, ще е по-сигурно и по-надеждно укрепване на старата къща.
Отстрани е лесно да се говори, но най-добре Вие си знаете възможностите, но моето мнение е, че ще Ви излезе по-евтино и по-лесно да съборите старата сграда и да си изградите нова. Не е смешно! Направете си равносметката и ще видите, че това, което Ви казвам не е лишено от здрав размисъл.

Потребителски аватар
Vesy
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: съб юли 25, 2009 11:07 am

Мнение от Vesy » чет юни 01, 2017 8:47 am

tmilanov написа:Доколкото съм запознат, трудно ще намерите такъв материал, който да заздрави къщата Ви. Дишащ материал, подобен на циментовата мазилка е теракола, но доколко е вярно не смея да дам някаква гаранция. Щом къщата е гредоред и има ронливи тухли. по-добре ще е да премахнете слабите тухли и да ги подмените с нови, а за заздравяването на етажите, ако е възможно да излеете бетонни плочи с колони, пък ако ще и да са външни, ще е по-сигурно и по-надеждно укрепване на старата къща.
Отстрани е лесно да се говори, но най-добре Вие си знаете възможностите, но моето мнение е, че ще Ви излезе по-евтино и по-лесно да съборите старата сграда и да си изградите нова. Не е смешно! Направете си равносметката и ще видите, че това, което Ви казвам не е лишено от здрав размисъл.
Благодаря за отговора, зная, че събарянето е най-добрият вариант, но тази къща има и емоционална стойнст за мен и моите деца, затова решихме да е по трудния начин. Тя е на един етаж и конструкцията е запазена, това, което направихме до сега е един бетонен пръстен, върху който легнаха гредите за тавана и покрива е направен, сега стените са проблема, но и с тях ще се справим, затова исках да получа информация за евентуален заздравяващ материал.

Отговори