Изолация на използваем плосък покрив

Материали, разновидности,начин на полагане

Потребителски аватар
hrisy
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет фев 07, 2013 4:53 pm

Изолация на използваем плосък покрив

Мнение от hrisy » чет фев 07, 2013 5:09 pm

Здравейте,
решихме да направим покрива си използваем при което възникнаха много въпроси и още повече отговори относно изолацията която трябва да бъде направена. В крайна сметка ни убедиха, че най добрата защита е поставянето на два слоя воалит което е напълно достатъчно. Покрива бе направен след воалита бе направена замазка и поставени плочи. Големият проблем дойде след няколко обилни валежа. В стаите започна доста да тече. Казаха ни, че проблема е от не добре направените фуги, но според мен не е от там. Моля за съвет и помощ как може да бъде решен проблема.

Потребителски аватар
maistor_m
начинаещ
Мнения: 21
Регистриран: пет дек 28, 2012 1:27 pm

Мнение от maistor_m » пон фев 11, 2013 3:03 pm

Здравейте,
Според нас, щом проблема се проявява особено силно след проливен дъжд, става въпрос по-скоро за теч. Важно да установите откъде произлиза. За целта проверете всички критични точки по покрива (фуги, срещаниятa на стени в различни равнини, сифони и отводнителни съоръжения). Много е вероятно да е породен от някоя некоректно хидроизолирана фуга или от неправилна връзка на сифон с хидроизолационния слой. Също така е желателно да имате 2 слоя за хидроизолацията на Вашия покрив, които да са разделени от топлоизолационен слой. За повече информация по темата можете да се запознаете с информацията от този линк:
http://marisanbg.com/bg/hidroizolatsiya-na-terasi-i-ploski-pokrivi/page/402/tipid/54#.URi_gWqWjcs

Потребителски аватар
mitakisа
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пет фев 15, 2013 4:52 pm

Re: Изолация на използваем плосък покрив

Мнение от mitakisа » чет фев 21, 2013 3:39 pm

hrisy написа:Здравейте,
решихме да направим покрива си използваем при което възникнаха много въпроси и още повече отговори относно изолацията която трябва да бъде направена. В крайна сметка ни убедиха, че най добрата защита е поставянето на два слоя воалит което е напълно достатъчно. Покрива бе направен след воалита бе направена замазка и поставени плочи. Големият проблем дойде след няколко обилни валежа. В стаите започна доста да тече. Казаха ни, че проблема е от не добре направените фуги, но според мен не е от там. Моля за съвет и помощ как може да бъде решен проблема.
здравейте, плочките нямат хидроизолиращо действие, така че няма как теча да идва от недобре направени фуги. Направените два пласта хидроизолация са напълно достатъчни, при добро качество на материала и правилно изпълнение, да предпазят от теч. Щом има течове въпреки двата пласта , замазката и плочките, проблема е от монтажа или качеството на материалите.
За съжаление при този вид ремонти единственото сигурно решение е демонтаж на всички покрития, и преизграждане на хидроизолационната система.

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Re: Изолация на използваем плосък покрив

Мнение от ANGELI » пон мар 04, 2013 7:08 pm

hrisy написа:Здравейте,
решихме да направим покрива си използваем при което възникнаха много въпроси и още повече отговори относно изолацията която трябва да бъде направена. В крайна сметка ни убедиха, че най добрата защита е поставянето на два слоя воалит което е напълно достатъчно. Покрива бе направен след воалита бе направена замазка и поставени плочи. Големият проблем дойде след няколко обилни валежа. В стаите започна доста да тече. Казаха ни, че проблема е от не добре направените фуги, но според мен не е от там. Моля за съвет и помощ как може да бъде решен проблема.
ако е направена изолацията на два пласта и е направена качествено няма как да тече,но ако не е направена както трябва а само са я лепили както им падне е проблем,плочките на покрива не са изолация те са само за по голям комфорт при използваемите покриви.За проблема викате фирмата за да си отстранят теча,другия вариант върху плочките се прави един пласт изолация с посипка,

Потребителски аватар
Galq_29
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет май 15, 2015 12:13 pm

Хидроизолация на покриви

Мнение от Galq_29 » пет май 15, 2015 12:35 pm

Здравейте,преди 6/7 години една бригада ни направи покрива,и след около 2/3 месеца протече и започнаха едни мъки по майсторите,намерихме ги но пак нищо,намерихме други и пак и пак една година.След това една приятелка която остана много доволна от тях ми даде координати на една фирма,след като са дошли ми казаха няколко неща,първо че долния пласт не е залепен добре и че колкото втория пласт да е направен добре ефекта е нулев,казаха ми че е добре също така да се направи частична замазка за по добър наклон към воронките след като ме убедиха че ще направят покрива аз все още нямах доверие към тях и реших 30% да изплатя само ако след първия дъжд няма проблем.Сега вече 5 години от 10 те които ми дадоха гаранция няма никакъв проблем с покрива.

Аз вече два пъти ги препоръчах на познати които също нямат проблеми.
0888433060 е техния телефон ако все пак някои се довери на мен.


Изображение

Потребителски аватар
d.ghencheva
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон юли 16, 2018 1:38 pm

Проект за плоска покривна тераса

Мнение от d.ghencheva » пон юли 16, 2018 1:47 pm

Здравейте,

Имам нужда от проект за покриваната ни тераса, която искаме да направим използваема. Текущо е с битомна хидроизолация, която мисля, че е полагана 2015г. Нямаме данни от съседите да тече, но искаме да я подменим и да сложим настилка. Има и остатъци от греди и дограма ( предишният собственик на апартамента е имал затворена конструкция, която е разрушена преди да купим апартамента ). Трябва ми цялостен екстериорен проект и реализация. Ще съм благодарна, ако някой може да ме насочи към фирма, която е сериозна и има добри отзиви.

Потребителски аватар
Иван петров
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб май 09, 2020 9:52 pm

Re: Изолация на използваем плосък покрив

Мнение от Иван петров » нед май 24, 2020 4:13 pm

http://www.stillpokrivi.com течна хидроизолация на Вълков.0895196245

Отговори