Напукани стени на къща

Приложение, изграждане, предимства

Потребителски аватар
resco
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: чет яну 24, 2008 11:58 am

Напукани стени на къща

Мнение от resco » ср май 07, 2008 10:15 am

Здравейте. Къщата на селото ми е със каменни основи и тухли, но има един орех който е разположен в близост. Този въпросен орех повдига цялата къща години наред. По ред причини до сега не сме го махнали, но тази година ще се случи със сигурност, иначе ще падне сам и то върху къщата. Въпроса ми е, как мога да укрепя стените - външни и вътрешни, които са се напукали? Някои от пукнатините не са големи, най-голямата е по-малко от сантиметър. ТРябва ли да се изгради колона на по-големите пукнатини, които са доста дълги, или може само да се замажат.
Благодаря предварително за съветите!

Потребителски аватар
BTZ
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон май 26, 2008 1:43 pm

Мнение от BTZ » пон май 26, 2008 2:08 pm

Приятелю, темета е предстенни обшивки. Така, че постави си един гипсокартон и си готов.

Потребителски аватар
maistor-Razturko
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: пон авг 18, 2008 11:11 am

Мнение от maistor-Razturko » чет авг 21, 2008 10:59 am

Колега, темата наистина е предстенни обшивки, но подозирам, че тука може да има и конструктивен проблем, така че може би:
1 Повече инфо във вид на снимки
2 Консултация с конструктор
П.П. Пукнатина широка почти сантиметър си е сериозна, пък и къщата едва ли има носеща стоманебетонна конструкция.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » чет авг 21, 2008 10:29 pm

maistor-Razturko написа:Колега, темата наистина е предстенни обшивки, но подозирам, че тука може да има и конструктивен проблем, така че може би:
1 Повече инфо във вид на снимки
2 Консултация с конструктор
П.П. Пукнатина широка почти сантиметър си е сериозна, пък и къщата едва ли има носеща стоманебетонна конструкция.
Системата за сухо строителство има "декоративна" цел,а не "носеща".Дори за"леките преградни стени"е подчертано ДЕБЕЛО!!!!Че не са НОСЕЩИ!!! Така,че пред стенн обшивки отвън/с гипсфазер,цимент фазер-Битупан или Аква панел,може да се изпълни,но това няма да "заздрави" къщата Ви или да допринесе с нещо тя да не падне.По-добре Вие постнете снимки/но подробни-отвън и отвътре/на къщата Ви.Консултация с конструктор също не би била излишна.Тук наистина повечето сме "профита" :wink: ,но надали някой е инжинер-конструктор и ако все пак има по "описание" надали ще Ви предложи решение.За ореха жалко,но изкореняването му и пресаждането на друго място с техника/има все още останала такава машина и в Бг/струва доста :(
Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете. :D :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Rumen 64
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт апр 07, 2009 8:09 pm

Мнение от Rumen 64 » чет апр 16, 2009 6:24 pm

Аз имах същия проблем поради старо свлачище.След консултация със специалист изкопах канал с дълбочина 30см.,набих арм. железа в темелите и отлях бетонен пояс 20/90см.и стъпки 60/60/40см. на ъглите на къщата.След това излях външни колони на ъглите в/у пояса без да ги вкопавам в стените/също набих железа в стените/.Сега всичко това ще го налепя с тикли ижена ми ще се сдобие с поставка за цветята.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет апр 17, 2009 9:34 am

Rumen-е качи малко снимки на твоето решение - темата е много интересна! :applause:
Абсолютно подкрепям Trockenbauer :applause: - работатат плаче за конструктивано обследване и усилване, а иначе от ореха стават страхотно мебели и стъпала. Мисля, че изкореняването с техника би оскъпило страшно цялата акция и не съм сигурен дали няма да я влоши и къщата да се напука още повече!
resco - викни задължително конструктор - сега са по-свободни от нормалното :mhihi:

Потребителски аватар
Rumen 64
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт апр 07, 2009 8:09 pm

Мнение от Rumen 64 » съб апр 18, 2009 3:38 pm

Не съм правил снимки,защото още не е още до снимки.Колкото до отсичане на ореха,мисля,че имаше някаква административна забрана за отсичане на орехите.Иначе дървесината се изкупува скъпо от мебелистите.

Отговори