Въроси относно вътрешната изолация

Приложение, изграждане, предимства

Потребителски аватар
vaallko
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: чет апр 16, 2009 1:59 pm

Въроси относно вътрешната изолация

Мнение от vaallko » пет апр 24, 2009 3:05 pm

Здравейте на всички във форума !
Въросите ми са относно вътрешната изолация (знам че е по - добра външната, но на този етап не мога да я направя) на панелен апартамент. Положението е следното: приобщаване на тераса на кухня с итонг и вътрешна изолация, и вътрешна изолация на външна стена на панел. Реших да направя следното да поставя паропропускливо фолио от вътрешната страна на външната стена и найлон между гипскартона и ватата, която ще е с плътност от 50 кг/м3 и дебелина от 50 мм. Стигнах до това решение защото, си мисля че може да се получи конденз между ватата и вътрешната страна на външната стена и така да се мокри ватата, което ще доведе до понижаване на изолационните и свойства. Въпроса ми е правилно ли ми е решението така както го описах - поставяне на найлон от вътрешната страна между ватата и гипскартона и поставяне на паропропускливо фолио между ватата и външната стена, т. е. ватата се оказва заградена от паропропускливо фолио от вън и найлон отвътре.

Потребителски аватар
n.mravov
специалист
Мнения: 31
Регистриран: ср ное 12, 2008 1:18 pm

Мнение от n.mravov » пет апр 24, 2009 4:44 pm

Принципно решението е съвсем правилно!
Трябва само да се има предвид, че е необходимо да се вземат мерки за понижаване на влажността в помещението, която неминуемо ще се покачи и може да доведе до поява на мухъл и плесен най-вече около дограмата ако там няма система за уплътнение от типа на WINTeQ, а и в ъглите на помещението. За съжаление мухъл и плесен може да се появи и върху добре изолирани и съответно топли стени, ако влажността е много висока.
За справяне с този проблем трябва да се осигури или добро проветрение или могат да се ползват влаго абсорбатори, например Ceresit Стоп Влага, или други електрически уреди.
Николай Мравов
Ръководител „Технически отдел”, Хенкел България
http://www.ceresit.bg

Потребителски аватар
vaallko
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: чет апр 16, 2009 1:59 pm

Мнение от vaallko » съб апр 25, 2009 8:00 pm

Съгласен съм с вас по отношение на дограмата, но забравих да кажа че дограмата ми е дървена и незнам дали е подходящи и необходимо да слагам продукта на Henkel за изолация да дограмата, ако мислите че е така мога да го направя. Между другото си мисля дали не подходящо вместо да слагам найлон между гипскартона и ватата да сложа от този влагоустойчив гипскартон. Щом като го препоръчват за помещения с висока влажност като бани, би трябвало да не пропуска влага към изолационната вата на стената на кухнята. Очаквам мнения по въпроса.

Потребителски аватар
vaallko
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: чет апр 16, 2009 1:59 pm

Мнение от vaallko » съб апр 25, 2009 8:00 pm

Съгласен съм с вас по отношение на дограмата, но забравих да кажа че дограмата ми е дървена и незнам дали е подходящи и необходимо да слагам продукта на Henkel за изолация да дограмата, ако мислите че е така мога да го направя. Между другото си мисля дали не подходящо вместо да слагам найлон между гипскартона и ватата да сложа от този влагоустойчив гипскартон. Щом като го препоръчват за помещения с висока влажност като бани, би трябвало да не пропуска влага към изолационната вата на стената на кухнята. Очаквам мнения по въпроса.

Потребителски аватар
vaallko
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: чет апр 16, 2009 1:59 pm

Мнение от vaallko » съб апр 25, 2009 8:02 pm

Съгласен съм с вас по отношение на дограмата, но забравих да кажа че дограмата ми е дървена и незнам дали е подходящи и необходимо да слагам продукта на Henkel за изолация да дограмата, ако мислите че е така мога да го направя. Между другото си мисля дали не подходящо вместо да слагам найлон между гипскартона и ватата да сложа от този влагоустойчив гипскартон. Щом като го препоръчват за помещения с висока влажност като бани, би трябвало да не пропуска влага към изолационната вата на стената на кухнята. Очаквам мнения по въпроса.

Потребителски аватар
vaallko
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: чет апр 16, 2009 1:59 pm

Мнение от vaallko » съб апр 25, 2009 8:02 pm

Съгласен съм с вас по отношение на дограмата, но забравих да кажа че дограмата ми е дървена и незнам дали е подходящи и необходимо да слагам продукта на Henkel за изолация да дограмата, ако мислите че е така мога да го направя. Между другото си мисля дали не подходящо вместо да слагам найлон между гипскартона и ватата да сложа от този влагоустойчив гипскартон. Щом като го препоръчват за помещения с висока влажност като бани, би трябвало да не пропуска влага към изолационната вата на стената на кухнята. Очаквам мнения по въпроса.

Отговори