Комарници

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Комарници

Мнение от bateto » съб май 16, 2009 2:33 pm

Някой може ли да препоръча качествени комарници (за прозорците -ролетни, а за врата с притискаща панта и магнитна лента), но да могат да се боядисат по желание - дограмата ми е сива, а масово се предлагат само бял и кафяв цвят!? :x
Тези от Ролсистем нещо се объркаха --> за 2 прозореца и 3 врати ми оферираха 1500 лева :roll: :roll: :roll:
Помагай Gencho!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » чет май 21, 2009 10:29 pm

Здравей!Колкото до боядисването - може! От каталога на RAL можеш да си избираш,каквито пожелаеш,даже и с дървесен декор.Само,че цената се вдига,за цвят,различен от основния,то е ясно.Отделно,за вратите,след като имаш притискаща панта-мисля,че няма нужда от магнитна лента.За 3 врати тя също ще вдигне цената.Спокойно може да стане с 2 или 3 магнита-достатъчно силни са,а и позволяват да се използва масово използван профил за врата-комарник(за този с магнитна лента е друг и съответно по-скъп).Единствено пантите и дръжките не могат да се боядисват-те се предлагат само в тези цветове,дето са ти предложили,така че за сив е по-добре да са бели.Кокото за цената - трябват размери!Точно не мога да ти кажа, но дай размери - и ще проверя при нас!

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет май 22, 2009 8:46 am

Мерси Gencho - след "многото" отговори :( вече ги поръчах при вас :applause: :applause: :applause: - надявам се, че не съм направил грешен избор, а напротив. Само в офиса ви не ме предупредиха за дръжките, че ще останат бели - честно казано ми се иска и те да са в цвят. ::-k:

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пет май 22, 2009 8:43 pm

Няма как да са иначе,просто се произвеждат така.Понеже са пластмасови -оцветителя се слага още при самото отливане на формата(в течната пластмаса).А след това ПВЦ - то не се боядисва,не може!Аз,ако можеше да открия начин, да се боядисва трайно ПВЦ,нямаше да съм тук в тоя форум,а щях да си харча милионите някъде по екзотичните местенца на Земята! :wink:

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет юни 11, 2009 8:34 am

Gencho, благодаря за монтажа - разбрах, че е имало изненади :lol:
Въпрки намесата ти за смяна на мрежата на едната врата на място, пак имам малки забележки (недостатъчно опъване на мрежата, има и една малка дупчица). И тъй като ви препоръчах топло на съседите - очаквайте в близките дни няколко нови поръчки от нашия бклок :applause: . За комисионна няма да говорим :mhihi: :mhihi: :mhihi: просто като идвате за друг монтаж ще те моля да се види отново тази врата и дооправи - ако трябва и дори да се вземе за ремонт в заводски условия!
Иначе, пак БЛАГОДАРЯ Х 10 :applause: :applause: :applause:

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пет окт 15, 2010 6:16 pm

Gencho, има ли къде да се направи ремонт на ролетния комарник?
Реших да го прибера за зимата, но се оказа, че не иска да се навие, подръпнах още с надеждата като излезе още малко мрежа да се "освободи" ролката, но не би :cry:
Какво ще ме посъветваш - ремонт или нов?

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб окт 16, 2010 8:12 pm

Колкото до ремонта-може,зависи какво е!Щом не ще да се прибере,значи може и пружината да се е откачила(евентуално),а може би е излязла част от уплътнителната четка....Трябва да се види!За нов е най-лесно, но твоят е боядисван и ще трябва новия също да мине през боя.Доколкото си спомням,ролетният комарник ти беше на кухненския бокс-доста широчък-почти квадрат,а това си е добра сума за нов-така,че по-добре ще е ,ако може да се ремонтира старият!

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » нед окт 17, 2010 10:36 pm

Не е квадратния, а другия (по-малкия) - казвай къде да го нося за ремонт ::-k: тогава?

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пон окт 18, 2010 6:53 pm

Ами обади се в офиса ни и си поръчай ремонт(първо посещение на място,ако може да се отстрани там повредата,ако не -връщане в цеха ни).Той ти е в гаранция-монтиран е Юни месец миналата година!

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » вт ное 09, 2010 10:26 am

"Братя Градеви" RULZ! :\:D/:
Дойдоха, взеха комарника и след една седмица го монтираха (като нов) - благодаря ти Gencho :applause:

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » пон ное 15, 2010 9:49 pm

Има SKYPE за тази работа,колеги. Изображение

Отговори