Помощ за окачен таван

Приложение, разновидности, монтаж

Потребителски аватар
aAnKu
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 20, 2011 2:23 pm

Помощ за окачен таван

Мнение от aAnKu » нед мар 20, 2011 2:32 pm

Здравейте майстори.
Понеже никога не съм се занимавал с окачени тавани,а сега именно точно това искам да си направя в спалнята и искам да помоля за малко помощ.
Бих искал да ми кажете какви материали ще са ми нужни и какъв вид гипсо картон ще ми препоръчате да си закупя.Знам,че може да си се стори доста тъп въпросът ми,но наистина си нямам и на идея ,затова ще съм ви много благодарен ако ми кажете имената на всички нужни материяли за да мога да отида и да си ги закупя :)

А самия окачен таван,който искам да си направя не е нищо сложно,ще бъде ето такъв: Изображение

Дали ще е възможно да го направя този таван само с едно ниво или ще трябва да бъде на две нива?
Благодаря Ви предварително!

Потребителски аватар
Dewalt
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: чет дек 03, 2009 9:00 pm

Мнение от Dewalt » пон мар 21, 2011 8:11 am

Няма как да го направиш така.
Няма да има скрито ако е на едно ниво.
http://darinell.com/
Строителство и ремонтни дейности

Потребителски аватар
Сръчен Майстор
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб май 21, 2011 1:28 pm

Мнение от Сръчен Майстор » нед май 29, 2011 5:29 pm

Като не си се занимавал с това по-добре и не се захващай има си майстори за тази работа.
Моя съвет е да си наемеш специалист и да ти свърши работата.
Още един съвет не се подлъгваи от лъскавите картинки който са качени по разни сайтове повечето от тях са качени от лъскави списания не от майстори.
Успех
Лесно е когато знаеш
Трудно е когато неможеш

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » вт май 31, 2011 10:42 am

Това не е най-сложният таван, който може да се направи, но в никакъв случай не е нещо лесно, ако наистина не сте се занимавали с подобен род дейност.
Но ако все пак се пробвате, имайте предвид, че шпакловката трябва да е изпълнена идеално и цялостно - не само по фугите. Особенo ако и при вас прозореца е толкова близо до окачения таван. В този случай фугите трябва да се разполагат успоредно на слъчевата светлина(т.е. перпендикулярно на прозореца).

Трябва да си предвидите материали, като - гъвкав PVC профил за борда, фабрично нарязан ( но може и ръчно) UD профил, еластична шпакловка за фугите - UNIFLOT, фина - http://bit.ly/j7AkBd, формовъчен гипсокартон 6.5 мм. дебелина. Също трябва да съобразите височината на вграденото осветелние, да се побере в окачения таван. Някой осветителни тела изискват малко по-голяма височина с цел охлаждане.
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Помощ за окачен таван

Мнение от Trockenbauer » чет авг 18, 2011 3:50 am

aAnKu написа:Здравейте майстори.
Понеже никога не съм се занимавал с окачени тавани,а сега именно точно това искам да си направя в спалнята и искам да помоля за малко помощ.
Бих искал да ми кажете какви материали ще са ми нужни и какъв вид гипсо картон ще ми препоръчате да си закупя.Знам,че може да си се стори доста тъп въпросът ми,но наистина си нямам и на идея ,затова ще съм ви много благодарен ако ми кажете имената на всички нужни материяли за да мога да отида и да си ги закупя :)

А самия окачен таван,който искам да си направя не е нищо сложно,ще бъде ето такъв: Изображение

Дали ще е възможно да го направя този таван само с едно ниво или ще трябва да бъде на две нива?
Благодаря Ви предварително!
:shock: Ето на това аз му казвам ентусиаст
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори