теч от открита тераса

Изолации,покрития, водоотичане

Потребителски аватар
bobito79
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср авг 19, 2009 5:04 pm

теч от открита тераса

Мнение от bobito79 » ср авг 19, 2009 5:29 pm

Здравейте имам огромен загадъчен проблем с теч от тераса явяваща се таван на част от жилището ми.Терасата е около 25м и покрива част от моите стаи.След рекламация от моя страна към фирмата строител за теч те направиха чисто нова битумна хидроизолация един пласт.Нямаше никакъв резултат течеше на много места по тавана ми.След множество разправии реших да се заема сам с мои познати майстори.Направихме следното застлахме още един пласт хидроизолация премазахме всички свръзки с битумен силикон,разшерихме отводнителните тръби с нови барбакании оставихме терасата така една зима и едно лято за тест.След множество дъждове и снеговетя не протече и ние решихме да си довършим работата .За по сигурно положихме още един пласт битумна хидроизолацияи направихме замаска с армирана мрежа ,положихме течна хидроизолация на циментова основа върху замаската и отгоре запечатахме с гранитогрес.Скоро при един силен порой се появи нов слаб теч на едно от местата където течеше преди най -много.Сега съм в пълна безизходица и нямам идея какво даправя след толкова старателно направени неща.Според мен трябва да се открие от къде влиза водата с някаква техника защото правенето на слуки е невъзможно вече при завършена тераса с плочки.Има ли такива камери или някаква техника за моя проблем моля за съве т и помощ.Има ли фирми способни да открият и решат проблема ми а не да се работи на сляпо .МОЛЯ за съвет. :!: :?:

Потребителски аватар
4o4ko
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон окт 19, 2009 9:46 pm

Здравейте, аз имам същия проблем и незнам какво да направя.

Мнение от 4o4ko » пон окт 19, 2009 9:53 pm

Здравейте, аз имам същия проблем и незнам какво да направя. Нека някой, който се е справил с подобен на този случай да пише. доста вали напоследък. Моля Ви. :help: Единственото което незнам дали сте направили е да намажете и стените на мин. 20см и ако има комини и т.н

Потребителски аватар
mp888
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет окт 15, 2009 11:21 pm

Мнение от mp888 » пон окт 19, 2009 10:01 pm

Циментова двукомпонентна хидроизолация му е майката.

Отговори