Вътрешна или външна топлоизолация на тухлена къща.

Изолации, мазилки, цокли, декорации

Потребителски аватар
jarHead
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон май 03, 2010 4:08 pm

Вътрешна или външна топлоизолация на тухлена къща.

Мнение от jarHead » пон май 03, 2010 4:30 pm

Здравейте майстори,

имам следната дилема - няма пари за вътрешна и външна изолация и трявба да се спра на една от двете. Става въпрос за тухлена къща. Понеже съм чувал че тухлите сами по себе си имат добра изолация съм се спрял на вариянта - от вън мазилка + вътрешна изолация - под и стени. Интересува ме това валиден вариянт ли е, влагата ще е проблем ли, и дали в този случай външната мазилка трябва да е някаква по-спецялна ?

Потребителски аватар
vyrhara
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: вт мар 30, 2010 8:25 pm

Мнение от vyrhara » пон май 03, 2010 9:05 pm

Избягвай вътрешната топлоизолация на стени- става като в парник, за таван и пода- може.

Потребителски аватар
Ade
начинаещ
Мнения: 26
Регистриран: чет мар 04, 2010 2:47 am

Мнение от Ade » ср май 05, 2010 12:08 am

дай всичко от себе си за външна изолация. Над 5см. След това ако ти останат $$$ помисил за отоплението с какво ще е? Накрая сложи на тавани след всичко друго ако си решил, и то само на горния етаж. Вътре не слагаи на стените ще има проблем .....

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » съб юли 31, 2010 9:06 pm

Ade написа:дай всичко от себе си за външна изолация. Над 5см. След това ако ти останат $$$ помисил за отоплението с какво ще е? Накрая сложи на тавани след всичко друго ако си решил, и то само на горния етаж. Вътре не слагаи на стените ще има проблем .....
Здравейте
И какъв ли ще е проблема,може би мухъл,конденз и прочие.
Да,но всичките тези проблеми се получават от неправилно подбрани и положени материали.
Апропо вътрешна изолация е много "локумено" понятие по нашите географски ширини.
Говорим аз какъв тип,система сухо строителство или полистирени?.


Преди да си късате "майсторските" тапии,първо ги заслужете. :D
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пон авг 02, 2010 9:34 am

Във всяко от предните мнения има по някаква истина! ::-k:
1. Прав си за тухлите, но не забравяй, че имаш и бетонови части по фасадата (основно колони и греди), които със сигурност трябва да изолираш с повече от 5см!!!
2. Зависи и какви тухли си взел - нали не мислиш, че гръцките "кухарки" имат същата изолация, като Поротрем например?
3. В началото на годината се промениха нормите за топлоизолация и сега върху "нормална" тухла (и заради бетоновите части) трябва да полагаш поне 8-10 см изолация (също зависи от вида на материала)
4. Без всякакво съмнение варианта "външна" изолация е най-добър - във форума има стотици странци по темата и не се наемам да коментирам повече. При всички положения при правилно изпълнена система се прекъсват всякакви термомостове!
Моя съвет:
1. Външна изолация
2. Поне 8 см
3. Ако имаш повече пари я направи с вата, за да запазиш най-доброто качество на тухлите - да "дишат". Ако не вземи от т.нар. "open" системи на европейските фирми в БГ на основата на стиропор!
Успех! :\:D/:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон авг 02, 2010 12:20 pm

bateto написа:::-k:

2. Зависи и какви тухли си взел - нали не мислиш, че гръцките "кухарки" имат същата изолация, като Поротрем например?
:\:D/:
Няколко пъти ги гледам тези тухли Поротерм в предаването. както ги показват много лесно се зидат, ама дали наистина е така? И как изглеждат сметките също е много важно:) В днешно време май сметките са от най-голямо значение.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » ср авг 04, 2010 8:41 am

Кои сметки - тези да си ги купиш сега (тухлите, в случая) или тези за 20 години напред за отопление и вентилация и възможните печалби/загуби? ::-k: ::-k: ::-k:
Те хората в нормалните дуржави са го измислили - всеки материал, който се влага някъде в къщата се преценява в дългосрочен план!

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » ср авг 04, 2010 12:08 pm

Съгласен съм с теб. Когато човек строи къща я строи за цял живот дето се казва, че и за след това. Така че всичко трябва да е пресметнато дългосрочно.
Това е една добра тема за обсъждане - с колко се оскъпява инвестицията и за колко време тя се възвръща в единия и в другия случай - говорим сега конкретно за тухли - гръцки "кухарки" както ги нарече и поротерм.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » чет авг 05, 2010 8:59 am

Виж тук:
http://www.wienerberger.bg/servlet/util/getDownload.jsp?blobtable=WBDownload&blobcol=urlimageupload&blobkey=id&blobwhere=1247225323957&blobheader=multipart/octet-stream&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadervalue1=attachment;filename=Sravnitelen_Analiz_PTH.pdf&sl=wb_bg_home_bg
Честно казано имам забележки по някои от разходните норми в анализа, но като цяло човек добива представа за порядъците на цените и може да се ориентира как правилно да смята. А иначе във всяка ситуация може да има някакви девиации!
Аз съм си решил въпроса - моята къща е с Поротерм и както казва Гацо Бацов "Вънка нек' си вали, аз съм си добре..." :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пет авг 06, 2010 2:23 pm

От вчера сайта на Wienerberger нещо не работи целия и не се отваря този линк дето си го пратил :(

Отговори