Преградна стена с прозорци

Приложение, изграждане, декориране

Потребителски аватар
ckkgk
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср юни 23, 2010 6:44 am

Преградна стена с прозорци

Мнение от ckkgk » ср юни 23, 2010 7:07 am

Здравейте. Опитах се да намеря нужната ми информация, но аз поне не се справих.
Искам да преградя една голяма всекидневна с преградна стена(сухо строителство). Понеже прозореца ще остане от страната на стаята, кухнята ще остане без дневна светлина. По тази причина искам в горния края през цялата стена да направя прозорци(някъде около 500мм ще са високи). Мисля да са алуминиева дограма. По тази схема искам да правя стената
Изображение

Познати ми твърдят, че конструкцията няма да издържи прозорците и вратата. Щяла да се напука шпакловката и т.н.
Четох насам/натам и видях, че има профили "UA" за врати и прозорци и да издържат до 100 килограма. Може би аз неправилно разбирам тези 100 килограма.

Моля запознатите да дадат съвет. Идеи също са добре дошли.
Предварително благодаря

Потребителски аватар
майната
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон май 24, 2010 5:55 pm

Мнение от майната » ср юни 23, 2010 7:44 am

Със стандартните профили за гипскартон наистина е рисково
Направи конструкцията с дървеи гредички 8х8 -за спрягане една към друга продават много здрави метални пети и няма да имаш проблем с товароносимостта
Другото е както си следва картонаи ватата и си ти.

Потребителски аватар
ckkgk
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср юни 23, 2010 6:44 am

Мнение от ckkgk » ср юни 23, 2010 8:39 am

майната написа:.....Направи конструкцията с дървеи гредички 8х8 -за спрягане ........
А дали не може да се ползват профилите и вътре да сложа гредички, като ей това
Изображение
или само гредите са достатъчни.
А петите мисля да ги ползвам и при вратата и при прозорците :idea:

Потребителски аватар
майната
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон май 24, 2010 5:55 pm

Мнение от майната » ср юни 23, 2010 6:17 pm

Абсолютно излишно е .Само гредите са достатъчно здрави-пробвай и ще се убедиш

Потребителски аватар
gradevi
специалист
Мнения: 1
Регистриран: пет май 28, 2010 10:54 am

Мнение от gradevi » ср юни 30, 2010 8:53 pm

Използвай профилите за гипсокартон които са за рамки на врати,те са доста по-дебелостенни от стандартните Няма нужда от никакво друго осложняване на нещата. Фугата между новата и старата стена мини със акрилен силикон и това е всичко.
Димо Дренчев
Технически ръководител
Братя Градеви
www.gradevi.net

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: Преградна стена с прозорци

Мнение от Trockenbauer » съб юли 31, 2010 8:24 pm

ckkgk написа:Здравейте. Опитах се да намеря нужната ми информация, но аз поне не се справих.
Искам да преградя една голяма всекидневна с преградна стена(сухо строителство). Понеже прозореца ще остане от страната на стаята, кухнята ще остане без дневна светлина. По тази причина искам в горния края през цялата стена да направя прозорци(някъде около 500мм ще са високи). Мисля да са алуминиева дограма. По тази схема искам да правя стената
Изображение

Познати ми твърдят, че конструкцията няма да издържи прозорците и вратата. Щяла да се напука шпакловката и т.н.
Четох насам/натам и видях, че има профили "UA" за врати и прозорци и да издържат до 100 килограма. Може би аз неправилно разбирам тези 100 килограма.

Моля запознатите да дадат съвет. Идеи също са добре дошли.
Предварително благодаря
Здравей,ако схващам правилно схемата ти,то прозорците ще са към тавана,та за каква товароносимост говорим тогава.Колегите които ще ти монтират дограмата ще захванат горната част към тавана доста здраво/освен монтажна пяна се монтират и метални кухи дюбели.
Виж за около вратата "рамката"винаги се прави от UA профил за по голяма стабилност на самата конструкция при експлоатация на вратата.
Пожелавам ти успех в начинанието.



Преди да си късате "майсторските" тапии,първо ги заслужете :D
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
trajkov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон яну 31, 2011 12:57 pm

gips karton

Мнение от trajkov » чет фев 03, 2011 5:44 pm

zdraveite nov sm v foruma i pozdravi do vsi4ki, imam edin vpros kak da napravim vrskata(fugiraneto predi nanasqne na mazilkata) mejdu pregradna stena od gips karton i cementova zamaska a da ne doide do napikane, s6toto e i s okaceniq tavan, tavana e ot gips karton zidovete tuhli s cmentova zamaska pozdravi

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: gips karton

Мнение от Trockenbauer » чет фев 10, 2011 5:04 am

trajkov написа:zdraveite nov sm v foruma i pozdravi do vsi4ki, imam edin vpros kak da napravim vrskata(fugiraneto predi nanasqne na mazilkata) mejdu pregradna stena od gips karton i cementova zamaska a da ne doide do napikane, s6toto e i s okaceniq tavan, tavana e ot gips karton zidovete tuhli s cmentova zamaska pozdravi
Здравей,
това нещо не мога да го разбера като смисъл------> a da ne doide do napikane.Та на въпроса ти.
1-во голяма грешка сте допуснали поради това че последователноста в монтажа е стени-таван,но както и да е.
Не се фугира /освен ако нама фуги като да мине мишка/в последствие при нанасянето мазилката ще препокрие ъглите към тавана/не твърдиш,че мазилката върху тухла ще е 5мм нали/.
Успех в начинанието.
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори