Венецианска Мазилка на окачен таван от Гипсокартон ?

Мебели, битова техника, декоративни елементи и аксесоари, идеи за декорация чрез бои и мазилки
Потребителски аватар
Н.Панайотов
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср мар 16, 2011 9:16 am

Венецианска Мазилка на окачен таван от Гипсокартон ?

Мнение от Н.Панайотов » ср мар 16, 2011 9:31 am

Здравейте , искам да постигна ефекта на Венецианската мозайка върху окачен таван от Гипсокартон,виждал съм го на снимки и изглежда страхотно ,но не знам нито какъв тип Гипсокартон да използвам (за водни помещения или нормалния за преградни ) нито нужните Материали (грундове,мазилка,и последния слой който запечатва и придава блясък,кои са добрите мазилки и тнт .) гледах клипчето от предаването относно такава мозайка ,но когато трябваше да съобщят с какви материали са работили го прескачат и предаването свършва. Ако някой може да ме посъветва какви материали да купя (става въпрос за всичко което ще ми е нужно от материалите до инструментите) ще съм много благодарен, благодаря предварително
Последна промяна от Н.Панайотов на чет мар 17, 2011 12:03 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Dewalt
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: чет дек 03, 2009 9:00 pm

Мнение от Dewalt » ср мар 16, 2011 8:55 pm

Съветвам те да ползваш зелен/влагоустойчив/гипсокартон.
След полагането да шпакловаш добре и да се положи стъклофибарна и задължително армираща мрежичка за фугите.
Подобно имазилки са доста трудоемки.
Ако търсиш гладкия ефект - стуко венециано.
Ако искаш драсни едно лично ще ти дам съвет за метериал и магазин от къде да си набавиш да не звучи като реклама тук.
Поздрави
http://darinell.com/
Строителство и ремонтни дейности

Отговори