Шумоизолация на под

Приложение, материали, технологии

Потребителски аватар
stylius
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед апр 03, 2011 12:02 am

Шумоизолация на под

Мнение от stylius » нед апр 03, 2011 12:53 am

Здравейте :) Имам проблем свързан с шума . Живея в къща .
На първия етаж живее майка ми , а аз - на втория . Стаите ни се падат точно една под друга . Тук идва проблема с ходенето,тропането,блъскането , музиката и т.н. ...
В момента нивото е само на бетонна плоча . Не е идеално равна обаче .
Как да изравня плочата ? Какво да направя ? разполагам с 7-8 см като височина , която мога да вдигна до нивото в коридора .
В крайна сметка искам да има отгоре ламинат .(какъв да бъде като размер - 0,7 - 0,8 -1,0 ?). Четох тук във форума за самонивелираща се замазка . Мога ли да използвам такава за да заравня неравностите на плочата ? От там нататък какво следва ? Гледах нещо от типа "сух под" ... върху тази самонивелираща се замазка да сложа каменна вата 4-5 см , после гипсофазер , подложка за ламината 0,5 см и накрая самия ламинат .
Възможно ли е такова решение и удачно ли е въобще ? Ако не - моля Ви дайте предложения . Благодаря предварително и очаквам отговор :))))

Потребителски аватар
stylius
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед апр 03, 2011 12:02 am

:)

Мнение от stylius » ср апр 06, 2011 3:06 pm

Хайде бе хора :) Помогнете .... дайте съвет ???

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » чет апр 07, 2011 12:14 pm

Ако искаш добра шумоизолация, трябва да използваш вата. Има такава, която е по-твърда и по-тежка, специално за под. А отгоре вече каквото решиш.

Потребителски аватар
Hubavelka
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср май 09, 2012 1:04 pm

Мнение от Hubavelka » пет мар 15, 2013 3:29 pm

При възможност да се направи циментова замазка, може да сложиш UPGREI - италиански материал за звуко и топлоизолация. Голяма плътност, малка дебелина, висоооока звукоефективност. После може да ми благодариш с един танц на радостта :\:D/: :\:D/: :\:D/:

Отговори