спукана от студа водопроводна тръба

Водопровод, канализация
Потребителски аватар
veneta_123
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: чет фев 09, 2012 4:26 pm

спукана от студа водопроводна тръба

Мнение от veneta_123 » чет фев 09, 2012 4:35 pm

Търся съвет по следния ВИК проблем:

След тези големи студове се оказа, че някъде в къщата, в която майка ми живее се е спукала тръба.

Поне такива са предположенията: Образувала се е ледена висулка на външната стена на къщата, която сълзяла, а на описаното място от вътрешния край има тръба за чешма. Казвам предположения, защото това ми го съобщи по телефона съсед.

Сега предстои майка ми да се прибере и аз съм безкрайно притеснена. Не може да стои без вода, а и в това време не мога да си представя, че ще се започне ремонт с къртене на стени и изцяло ново сменяне на тръби, които са в стената и под плочки.

Чудя се дали има временно решение. Нещо от рода да се открие къде е пукната тръбата и да се сложи някаква скоба, която да издържи до пролетта.

Къщата е на 25 години. Тръбите са от съответното време.

Ще съм благодарна на всички съвети!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб фев 11, 2012 9:01 pm

Има ремонтни скоби,които се слагат на малки дупки.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед мар 31, 2013 10:04 pm

Вероятно вече сте си сменили тръбите,но без да Ви звучи като заплаха или закана, искам да споделя, че ремонт на водопровод без къртене е невъзможно. Нали трябва да се открие (в буквалния смисъл на думата) дефектната част на тръбата и както Ви казва Колегата Румен Янков, АКО Е МАЛКА ДУПКАТА в тръбата, може да се спаси временно положението с аварийна скоба, която да отговаря на диаметъра на водопровода. За съжаление, добрите феи, които оправят всичко с едно докосване на магическата пръчица, ги има само в приказките, но не и във В и К ремонтите.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори