Вътрешна топлоизолация

Разновидности, материали, технологии

Потребителски аватар
hristol83
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон яну 14, 2013 11:52 am

Вътрешна топлоизолация

Мнение от hristol83 » пон яну 14, 2013 1:02 pm

Здравейте знам че всички биха ми препоръчали външна изолация но за сега нямам финансова възможност. Правя ремонт на стая в която преди години на външните стени е слаган депрон и имаше известен ефект проблема е следния: Депроне е оставен без да е шпаклован и по фугите на едната стена се образува мухъл. Реших да сваля депрона за да почистя мухала и да потърся друг вариант за изолация. Моля за няколко съвета.
1. Как може да се премахне стария латекс от стената?
2. Каква изолация да използвам така че да не се получава подобен проблем?
3. Проучването ме доведе до някакво ново чудо - МУЛТИПОР ( http://www.ytong.bg/bg/content/ytong_multipor_1828.php). Някой ползвал ли го е и знае ли до колко е ефектовно.
По принцип след много четене бях решил да си направя изолация с каменна вата и гипскартон. При това положение трябва ли да се слага паро изолация или не ( стената е външна).

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » пон яну 14, 2013 6:33 pm

Прави гипсокартон с каменна вата и не се занимавай с тия депрони и смехории, ефекта от тях е много близък до 0 !

Потребителски аватар
hristol83
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон яну 14, 2013 11:52 am

Мнение от hristol83 » вт яну 15, 2013 9:36 am

Най вероятно така ще стане. Просто ми беше интересно да попитам и други хора за мнение. А има ли опасност да се появи мухъл под каменната вата.

Потребителски аватар
Spaidy
начинаещ
Мнения: 29
Регистриран: чет яну 03, 2013 12:04 am

Мнение от Spaidy » вт яну 15, 2013 10:00 am

Слагаш пароизолация, за да не минават парите през ГК и ватата, че да стигат до студената външна стена и няма да имаш проблем.
За оптимален вариант, смени си дограмата, после направи външна ТИ (топлоизолация) и накрая вътре картон и вата.
Ремонти без пари не се правят.

Потребителски аватар
hristol83
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон яну 14, 2013 11:52 am

Мнение от hristol83 » вт яну 15, 2013 10:03 am

Благодаря много за съвета като почна ремонта може да се допитам за нещо друго.

Отговори