Съвети за ремонт на мазе.

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
boristch
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет май 09, 2013 10:21 am

Съвети за ремонт на мазе.

Мнение от boristch » чет май 09, 2013 10:31 am

Здравейте, бих се радвал ако споделите вашите съвети/опит/идеи за ремонт на мазе.

Разполагам с мазе в жилищен блок. Искам да направя пълен ремонт, след което мазето да стане годно за всекидневно използване (мини спортна зала).

В момента мазето е без никакви намеси откакто е построен блокът - голи под/стени/таван.

Размерите са 2.40 m шир. x 3.60 m дъл. х 2.40 m вис. На около 10-ина сантиметра от пода по протежението на една от стените минава тръба за парното или канализацията (не съм сигурен).

Какви според вас биха били нужните ремонтни дейности за подготовка, изравняване, полагане и какви материали ще са нужни. Има ли нужда от влагоизолация и вентилация?

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
npnconstruction
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: пон фев 04, 2013 10:09 pm

Мнение от npnconstruction » ср май 15, 2013 1:31 am

Ще ти отговоря на база описанието, при наличие на снимки картинката би станала още по-ясна. Влага със сигурност има. Моя съвет е стените и тавана да ги направиш с хидрофобен гипсокартон, след което шпакловка и влагоустойчив латекс. Долу правиш една замазка, след което гранитогрес. От самото начало е добре да прецениш дали ще има ВИК в помещението, както и да имаш визия за ЕЛ частта, кое, къде, как.

Потребителски аватар
boristch
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет май 09, 2013 10:21 am

Мнение от boristch » ср май 15, 2013 3:34 pm

Здравейте и благодаря за отговора. Имам обаче няколко въпроса: гранитогрес за спортна зала не ми звучи много подходящо. По-скоро си мислех за нещо от типа на татами или http://www.eonsport.net/product_info.php?cPath=79&products_id=564&osCsid=25d98a607b3291413f534b9ff175ec64.

Също така, задължително ли е да се измазва с латекс? Не става въпрос за външния вид, той не ме бърка. По-скоро структурно дали е наложително.

За стените и тавана - може ли да се използва фибран или е по-добре гипсокартон?

ВиК няма да има, единствено мисля да изкарам един контакт, за да си включа малък касетофон.

Снимки в момента не мога да направя, но по-късно днес или утре ще кача.

Благодаря още веднъж за отговора и идеите.

Потребителски аватар
npnconstruction
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: пон фев 04, 2013 10:09 pm

Мнение от npnconstruction » пет май 17, 2013 12:23 am

Извинявай това с мини спортната зала съм го пропуснал. Да, татами е добър вариант. Тази настилка се използва най-често при бойните изкуства. Не съм виждал точно такава с ефект на дърво, но изглежда добра. За стените по-добре сложи картон с вата, ако искаш да има и топлоизолация. Фибрана също е опция за стените, но той се използва по-скоро за външна изолация или за под замазката. Контакт ще изкараш, но помисли за осветление и ключ. Ако е с картон тавана, спокойно можеш да направиш и скрито осветление. Помещението ти е 8-9 м2, имай предвид, че ако се слага картон на конструкция губиш от всяка стена минимум 5-6 см, а ако са криви и се наложи да ги изправиш може и още сантиметри да отидат. Иначе е идеално за лежанка или боксова круша?

Потребителски аватар
boristch
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет май 09, 2013 10:21 am

Мнение от boristch » пет май 17, 2013 8:00 am

Да, в помещението ще сложа боксова круша, бърза круша и лежанка. В момента помещението си има ключ с една крушка. Наистина с гипсокартон ми звучи най-удачно. За тавана се чудя, но едва ли ще си правя труда да слагам скрито осветление. Най-много да изкарам още една фасунга и да имам 2 крушки. Да, помещението е малко и ще отиде някой друг сантиметър, но мисля, че ако не се препълва ще бъде добре за лека тренировка.

Ако имате още предложения, моля споделете.

Още веднъж - благодаря за информацията.

Потребителски аватар
Dean
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб юни 01, 2013 6:16 pm

А Клас Врати за Мазета

Мнение от Dean » съб юни 01, 2013 7:07 pm

http://www.metalni-vrati.bg за мазета и тавани.

Потребителски аватар
Dean
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: съб юни 01, 2013 6:16 pm

А Клас Врати за Мазета

Мнение от Dean » съб юни 01, 2013 7:08 pm

http://www.metalni-vrati.bg за мазета и тавани.

Потребителски аватар
jojo5
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: съб юни 29, 2013 8:46 pm

Мнение от jojo5 » съб юни 29, 2013 9:32 pm

Заравняваш с малко чакъл и заливаш с цимент. След това настилката може да е всякаква в зависимост от това как ще го ползваш. Важно е да е висок пода, че тия мазета как се пълнят с вода при аварии с водопровода или канализацията.....

Потребителски аватар
gabriellin
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср юли 10, 2013 8:50 pm

Мнение от gabriellin » ср юли 10, 2013 8:52 pm

Това е добър съвет определено що го направя!

Потребителски аватар
ANGELI
любител
Мнения: 71
Регистриран: съб авг 07, 2010 7:23 pm

Мнение от ANGELI » съб юли 13, 2013 12:05 am

нищо така си е добре като падне някоя гиричка,ще падне на меко и нама да вдига шум :D майтап,яка замазка,после една мозайка и накрая някаква гума при уредите, в зала не сте ли били.
Ремонт на покриви
http://angel-stroi.com

Отговори