каква вата да използвам за шумоизолация

Приложение, материали, технологии

Потребителски аватар
simeonov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет май 08, 2008 6:06 pm

каква вата да използвам за шумоизолация

Мнение от simeonov » чет май 08, 2008 6:17 pm

моля за съвет. искам да направя шумоизолация на стените си, но не знам с какъв материал. КАКВА ВАТА ТРЯБВА ДА ИЗПОЛЗВАМ И С КАКВА ДЕБЕЛИНА - 5, 10 СМ...? с какви параметри и на коя фирма. шумът е ударен и механичен - от двигател на машина.

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » чет май 08, 2008 6:53 pm


Потребителски аватар
simeonov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет май 08, 2008 6:06 pm

Мнение от simeonov » чет май 08, 2008 11:16 pm

Мерси, но мен ме интересува какъв точно материал да взема. Аз ще си извикам хора, които разбират от монтиране и поставяне на вата и гипсокартон.
Може ли да ми кажете каква вата да си купя? Каква марка и с какво параметри

Потребителски аватар
maistor Slavi
специалист
Мнения: 38
Регистриран: съб май 10, 2008 9:52 am

zvukoizolatziq

Мнение от maistor Slavi » пон май 12, 2008 11:35 am

Kogato stava vapros za zvukoizolatziq na 6um, predavan po vazdu6en pat, nai - dobriqt materiql naistina e kamennata vata. Kolkoto po tejka e tiq tolkova po dobre. Prepora4vam ti da izpolzvaj vata s masa ot 150 kg/m3 nagore (za sajalenie po tejkite se namirat po trudno). Debelinata zavisi ot silata na zvuka, no kolkoto po-debela tolkova po-dobre.
Za sajalenie oba4e edna takava izolatziq ne e mnogo efektivna za udaren 6um. Edinstvenoto spasenie sre6tu udarniqt 6um e postaviqneto na vaprosnata ma6ina na spetziqlna udaropogla6ta6ta i vibropogla6ta6ta osnova. Takava osnova e gumena podnogka s opredelena debelina,kato ma6inata se zaxva6ta po spetziqlen na4in, taka 4e da niqma tvart kontakt s konstruktziqta.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: каква вата да използвам за шумоизолация

Мнение от Trockenbauer » пон авг 18, 2008 4:27 pm

simeonov написа:моля за съвет. искам да направя шумоизолация на стените си, но не знам с какъв материал. КАКВА ВАТА ТРЯБВА ДА ИЗПОЛЗВАМ И С КАКВА ДЕБЕЛИНА - 5, 10 СМ...? с какви параметри и на коя фирма. шумът е ударен и механичен - от двигател на машина.
Извинявам се,че твърде късно отговарям.Освен каменната вата всички пропускат от незнание или немърливост да отбележат,че:Задължително на UD профилите и директните окачвачи се поставя шумоизолираща лента в противен случай се получават вибрации и "кънтене" които са не по-малко неприятни от самия шум.Има и акустични окачвачи които заместват директните когато става въпрос да висока степен на шумоизолиране,за тях има и подложка която се поставя зад тях при монтаж вместо звукоизолираща лента.Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете :D
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
simeonov
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: чет май 08, 2008 6:06 pm

Мнение от simeonov » вт авг 26, 2008 11:59 pm

Благодаря за отговора. Все още изчаквам с въпросната изолация, така че съветът ви ми е от голяма полза. Разбирам, че сте наясно с тази област. Моля кажете ми каква вата да използвам. Чувал съм за rockwell. Има ли и други марки? И колко дебел пласт - 5 -10 см?
Дано този майстор, който смятам да викна да се съгласи постави такива шумоизолиращи ленти под окачвачите... че като ги знам как искат да си съкратят труда...
Благодаря за съвета предварително!

Потребителски аватар
ishkitiev
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: съб сеп 13, 2008 11:26 pm

Мнение от ishkitiev » съб сеп 13, 2008 11:40 pm

Приятел ето една фирма за Шумоизолация: http://www.crioma.net/index.php?m=noise надявам се да съм ти помогнал поне малко ;)

Потребителски аватар
taliban4o
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт яну 05, 2010 1:05 pm

Мнение от taliban4o » чет мар 25, 2010 11:21 pm

ето и още една фирма-http://soundproofing.1gb.bg

Потребителски аватар
vuj4o_van4o
любител
Мнения: 62
Регистриран: ср яну 14, 2009 4:36 pm

Мнение от vuj4o_van4o » пон апр 19, 2010 11:51 am

Все пак е добре да се знае, че материалът за шумоизолация на Rockwool се казва AIRROCK XD (с плътност мин. 90 кг./м3), по-евтина алтернатива е AIRROCK HD (с плътност мин. 70 кг./м3).
С часове мога да гледам как някой работи.

Потребителски аватар
Hubavelka
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: ср май 09, 2012 1:04 pm

Мнение от Hubavelka » ср май 09, 2012 2:00 pm

Продават се виброизолационни подложки - италиански !
Различни дебелини и плътност, в зависимост от това какви вибрации ще се обират и какво тегло има източника на вибрацията.
виж тук: http://euromax.bg/?cid=50
(ако модераторите решат може да изтрият линка)
Мисля че е полезна информация

Потребителски аватар
милазвездица
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср мар 27, 2013 11:37 am

шумоизолация

Мнение от милазвездица » ср мар 27, 2013 12:27 pm

Да си напиша и аз моята случка - може да е полезна на някого. В новия ми апартамент се оказа, че съседите отгоре имат кученце. Много сладки хора, ама животното явно има проблеми със съня, а тяхната настилка е плочи. Звука от тракащи кучешки нокти нощем е просто мечта Никакъв шанс за сън! След месец тормоз се решихме на ремонт, след току що завършения по случай нанасянето. Дойдоха от фирмата, която избрахме (бяхме покрили не изнесените мебели). Доста бързо се справиха момчетата - за два дни налепиха някакви плоскости-сандвич панели по тавана. После още два дни довършваха, но сега се живее... Ако се чудите за фирма - препоръчвам ви ги. Чисто работят сравнение с други майстори и нямаше никакви драми. Фирмата е ЕТ „Хами” Аз от сайта ги избрах-http://www.soundproofingbg.com/

Потребителски аватар
милазвездица
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: ср мар 27, 2013 11:37 am

шумоизолация

Мнение от милазвездица » ср мар 27, 2013 1:00 pm


Потребителски аватар
kerana
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет апр 05, 2013 8:58 pm

Мнение от kerana » ср май 29, 2013 3:55 pm

Здравейте , бих ви препоръчал сандвич панел- (eps + звукоизолационна мембрана + мемори пяна + звукоизолационна мембрана + eps) -6 см .Завършеният вит е като стената ви-позволява да се боядисва .
цена на м.кв 55лв
Ако имате контакти -18лв на точка
В цената влиза труд и материял . http://www.soundproofingbg.com/%E2%80%8E

Отговори