Изкърпване на покрив???

Тук може да обсъждате всичко, извън темата на останалите секции, стига то да не противоречи на правилата на форума
Потребителски аватар
mchervenkov
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пет фев 20, 2009 9:08 pm

Изкърпване на покрив???

Мнение от mchervenkov » пет окт 10, 2014 8:46 pm

Здравейте, интересуваме какво е значението на "Изкърпване на покрив"? Проблема ми е следния: явно си вкарах автогол с фирма която да ми прави покрива махат старите керемиди, летвите и дъските върху които е имало кал някога и тъй като покрива е стар и ползват мертеците исках да ползват старите мертеци и греди. Ремонтираха ми 4 конзоли за два дена и после наковаха ОСБ с хартия двойна скара и полимерно пясъчни керрмиди. В първоначалната оферта с уговорката че керемидите се ловят с два винта и има двойна скара изкачат на края 6 човеко дни изкърпване на покрив и ми ловят двойната скара 2 пъти а първоначално р подкеремидни летви 80лв а на края ми излизат 160. Общо от такива работи стават към 700лв горница а комина който ми изградиха на ново ги накарах да бутнат 4 реда който бяха изидали тъй като беше с 1,5 смотклонение за 4 реда а на края се наложо да се запълват фуги тъй като бяха празни и то до мертека. Да има обшивка после ама тя е над фугата. Направо ми изкараха нервите тея! Не казвам че не искам да плащам работили са хората но с такива методи не ме кефи да взимат пари. Камо ли чр се разбираме че ще се ловят керемидите с винтове но на края подмята че и това струвало пари да струва труд е но има първоначална оферта в която не са упоменати тези неща. Ако изкърпване на покрива е подлагане под ОСБ плоскости съм съгласен да си платя но дори и за това се налагаше да ги контролирам тъй като не подлагаха имаше цял лист във въздуха над един мертек или пък летвите с които се коват върху Не дишащото фолио в случая бяха заковани далече от мертека тоест керемидите щяха да лежат върху осб плоскостите докато то не се огъне доволно.

Отговори