Остъклена тераса

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
dimitroff
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед юли 30, 2017 9:35 am

Остъклена тераса

Мнение от dimitroff » нед юли 30, 2017 9:41 am

Здравейте,
Имам остъклена тераса, направена е с винкел и стъклата са залепени с маджун.
Терасата е правена преди около 20 години и маджуна вече се рони. Искам да си обновя остъклението. Смятам да махна маджуна и да сложа силикон.
Мислите ли, че силикона е най - добрата опция? Дали силикона ше държи на желязото? Възможно ли е да има остатък от маджуна, който да пречи на силикона да държи? Ако да, как да се справя с този проблем?

Поздрави от Бургас,
Димитров

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » нед юли 30, 2017 10:05 pm

Първо трябва да знаете какъв силикон да ползвате. Едно време и моят балкон беше остъклен с винкелова конструкция. Както сега се случва при Вас, такава ситуация беше и при мен. Обмазах стъклата със силикон - санитарен и остатъците от силикона след това не можах да почистя.
Силиконът държи здраво, но трябва да внимавате с нанасянето му, защото после няма чистене. За да Ви е по-спокойно, облепете стъклата предварително с хартиено тиксо и след това нанасяйте силикона. След като сте нанесли силикона и е минало малко време (като е "дръпнал") внимателно махнете хартиените лепенки и сте готов.
Ако Ви е трудно, не се мъчете да запълните веднага всичките прозорци, а карайте внимателно и ги поправяйте един по един.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
dimitroff
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед юли 30, 2017 9:35 am

Мнение от dimitroff » чет авг 03, 2017 1:12 am

Благодаря, за съвета tmilanov. Задължително ще ползвам хартиено тиксо.

Бих се радвал и ако ми препоръчаш силикон.

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » чет авг 03, 2017 6:39 pm

Лично аз се занимавам с В и К и ползвам изключително санитарен силикон, но във Вашия случай мисля, че по-подходящ ще е универсален силикон. Един-единствен път съм работил с такъв силикон и беше много отдавна, и нямам спомен какъв беше резултата. В интерес на истината санитарния силикон е устойчив и то много устойчив на вода, но дали издържа на ултра виолетовите лъчи от слънцето - не знам.
Може би ще е по-добре да се консултирате в магазина с консултант-продавачите.
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Отговори