Камина Прити

Отоплителни уреди, инсталации, камини
Потребителски аватар
juliva
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср ное 26, 2008 4:13 pm

Камина Прити

Мнение от juliva » ср ное 26, 2008 4:29 pm

имам камина с водна риза Прити 14+5 КВт мощност.Някой знае ли колко ребра максимум могат да се включат към водната риза.В момента има 30 ребра /радиатор тип Фокус 50/и бойлер.Отоплявам две стаи на първия етаж ,бойлер и две стаи на втори етаж .Бойлера се стопля на 15 минута .След това го затварям,а водата е вряла.Но в стаите не е топло темпаратурата стига до 18 градуса.
titikoko

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » ср ное 26, 2008 11:49 pm

Здравейте ! А имате ли помпа която да задвижи тази "вряла вода "?

Потребителски аватар
juliva
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср ное 26, 2008 4:13 pm

Мнение от juliva » чет ное 27, 2008 3:29 pm

има и помпа,забравих за нея да спомена и тя работи и върти водата.Радиаторите стават горещи, но при минусови температури навън не се стоплят стаите повече от 16-18 гардуса.А
много дърва заминават.
titikoko

Потребителски аватар
biri4kata1967
любител
Мнения: 134
Регистриран: пон май 26, 2008 3:04 pm

Мнение от biri4kata1967 » пет ное 28, 2008 1:26 am

Здравейте ! Щом като радиаторите стават горещи значи системата ви работи нормално но след като заминават многа дърва означава че водната риза е малка и неможе да потдържа гореща водата в цялата система по дълго време т.е водата изтива по бързо и от там повече гориво! Причините че стаите достигат само 18 градуса са няколко но най важната е че не ви достига отоплителната площ на радиаторите !!! Не без значение е дали имате топлоизолация на стаите и колко големи са прозорците !?! Извикайте си специалист който да ви изчисли кубатурата за отопление и ще ви каже колко киловата трябва да е водната риза и разхода на дърва ще падне най малко наполовина -успех

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » съб ное 29, 2008 2:10 pm

сметни си квадратурата на стаите и я раздели на 6.6 Така ще получиш колко трябва да е обема на ризата.
Последна промяна от volkan1 на съб ное 29, 2008 2:16 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
volkan1
начинаещ
Мнения: 17
Регистриран: нед ное 23, 2008 2:49 pm

Мнение от volkan1 » съб ное 29, 2008 2:15 pm

пример-180кв.м площ разделяш на 6.6 и получаваш 27квт водна риза

Потребителски аватар
zoro
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: съб дек 15, 2007 10:52 pm

Мнение от zoro » вт дек 02, 2008 11:21 pm

Интересно ! Значи , обемът на водната риза зависи само от квадратурата на жилището . Без никъкви други условия . И това число "6.6" - стряскащо е , бе човек ! Моля , обясни по-подробно !

Потребителски аватар
vaso_74
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон яну 05, 2009 3:24 pm

Мнение от vaso_74 » пон яну 05, 2009 4:04 pm

Здравейте :D
Ще си позволя да пиша в темата на колегата, защото имам същия проблем.
Аз се отоплявам с камина "Прити" със мощност 13kW на ВР и 4kW на самата камина. Системата я правих есента и .... сега изпитвам някои недостатъци. При мен също в стаите отоплявани с радиатори не мога да постигна температура повече от 18 градуса. Общо са 4 радиатора (4 стаи), но единия умишлено съм го спрял.
сметни си квадратурата на стаите и я раздели на 6.6 Така ще получиш колко трябва да е обема на ризата
Според това правило съм даже над нормата. При мен квадратурата на помещенията с радиатори е: 50,6 m2 т.е. излиза Камина с мощност на ВР 7,7 kW. Моята е 13 kW (Все пак ще прикача към инсталацията и Бойлер, но ... догодина.) :oops:
Причините че стаите достигат само 18 градуса са няколко но най важната е че не ви достига отоплителната площ на радиаторите !!!
Такааа ...... Инсталацията съм я правил сам със съдействие на майстор (при изчисленията само)!
Радиаторите са изчислявани за 60W на куб. метър, което според майстора би трябвало да е достатъчно, защото съм без изолация, но все пак със PVC дограма (а тя уплътнява значително !). Котлето (Водната Риза) е изчислявана за 80W на куб.метър. Общо отопляемия обем (само за помещенията с радиатори) е 131,5 m3 т.е. са ми необходими 10,5 kW (пак с опция да има и за бойлер).
Радиаторите стават горещи, но при минусови температури навън не се стоплят стаите повече от 16-18 гардуса.А
много дърва заминават.
При мен също разхода на дърва за огрев е МНОГО голям :( Около 2,3 - 2,5 m3 за периода от началото на декември до сега.

Искам да попитам: КЪДЕ МИ Е ГРЕШКАТА ::-s:
Уж всичко е изчислено и дори съм с "аванс" от към мощност, а дори и без прикачен бойлер и с един спрян радиатор не постигам температура в стаите, а и разхода на дърва е голям !!!

Надявам се да ми дадете съвет как да подобря нещата.
Благодаря предварително !

Потребителски аватар
velvet
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср яну 14, 2009 8:09 pm

Мнение от velvet » ср яну 14, 2009 8:11 pm

...

Потребителски аватар
n.neichev
начинаещ
Мнения: 14
Регистриран: ср яну 07, 2009 6:51 pm

Мнение от n.neichev » ср яну 14, 2009 11:10 pm

обема на помещението, трябва да се умножи по топлинните загуби, които са около 55-65W/m3, в зависимост от състоянието на жилището.
Така направените изчисления са необходимата мощност, която трябва да се инсталира в жилището.
Защо завира водата във водната риза- в отоплителните инсталации, най-важно е скороста на водата и след това температурната разлика на входа и изхода на радиаторите. Ако разликата е малка, тогава водата се връща с висока температура и така тя завира много по-бързо. Как се решава този проблем .....
Пишете ако искате да узнаете...

Потребителски аватар
ivanickolova
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт мар 17, 2009 12:36 pm

Bravo na tozi sain i na tezi hora!

Мнение от ivanickolova » вт мар 17, 2009 12:38 pm

Pozdravqvam Vi, vsi4ki v ekipa i vsi4ki potrebiteli!!!

Tova e pravilniq izbor za stroitelstvo :)))

Super!!!

Потребителски аватар
dgemi
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пон дек 01, 2014 10:34 pm

Мнение от dgemi » пон дек 01, 2014 10:50 pm

[quote="n.neichev"]обема на помещението, трябва да се умножи по топлинните загуби, които са около 55-65W/m3, в зависимост от състоянието на жилището.
Така направените изчисления са необходимата мощност, която трябва да се инсталира в жилището.
Защо завира водата във водната риза- в отоплителните инсталации, най-важно е скороста на водата и след това температурната разлика на входа и изхода на радиаторите. Ако разликата е малка, тогава водата се връща с висока температура и така тя завира много по-бързо. Как се решава този проблем .....
Пишете ако искате да узнаете...[/quote]

Потребителски аватар
tmilanov
напреднал
Мнения: 746
Регистриран: съб ное 24, 2012 12:17 pm

Мнение от tmilanov » вт дек 02, 2014 9:56 pm

Ако радиаторите са вързани последователно, първия радиатор ще е много горещ, а последния - почти студен. Трябва непременно да бъдат свързани чрез колекторна кутия, която подава равномерна топлина на абсолютно всички отоплителна тела (радиатори, бойлер и лири в сервизните помещения).
Споменава се за мощността на камина "Прити". Обикновено за едно помещение от 20 кв. м. би трябвало да е достатъчен радиатор с мощност от 2000 W ( 2 Kw). При жилище от 4 стаи е достатъчно да има 4 радиатора с мощност 2 Кв, което прави обща консумация от 8 Кв.
След като сте запалили камината веднъж и сте вдигнали температурата на 80 градуса, след това не е нужно да поддържате тази температура, а да свалите на 40 - 60 градуса. Проблема със студеното жилище не е в камината, а от някъде къщата "издиша" и постоянно влиза студен въздух, който трябва да се отоплява отново, и отново, и отново... докато не изгорите всичките дърва. Според както се използва камината (котлето) и външната температура, разхода на дърва варира между 6 и 10 куб. м. за зимен сезон.
Надявам се да съм бил полезен на всички заинтересовани!
В и К ремонти 0898370236 :D :\:D/:

Потребителски аватар
ivanov79bs
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пет яну 02, 2015 5:03 pm

Мнение от ivanov79bs » пет яну 02, 2015 5:47 pm

Трябват ти още ребра допълнителни да се сложат към секи радиатор и температурата в стаите ще стане 22-24 градуса. Този които ти е правил парното не ти е оразмерил добре стаите и радиаторите.

Отговори