Перваз под прозореца от плочки

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
veidy
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт апр 28, 2009 4:01 pm

Перваз под прозореца от плочки

Мнение от veidy » съб окт 10, 2009 10:16 am

Здравейте! Не съм сигурна дали това е правилния форум и се извинявам ако не е така. Бих искала да помоля експертите от "Мисия моя дом" и останалите майстори във форумите за съвет. Поставихме външна топлоизолация на нашата панелна гарсониерка. Топлоизолацията е покрита с декоративна силикатна мазилка с изключение на местата под прозорците, където смятаме да залепим плочки, за да изградим парапет. На тези места изолацията е оставена на шпакловка. Въпросът ми към всички специалисти е: как и с какви плочки да направим парапета. Не желаем да ни дупчат дограмата за полагане на козирки, така че се спряхме на плочките като вариант. Чувала съм, че има опасност от напукване, затова кое да изберем - плочки, теракот или гранитогрес? Гранитогреса не е ли твърде тежък? Как да създадем нужния наклон? Кое студоустойчиво лепило да използваме? СМ 11 такова ли е ? Как да избегнем протичането на вода между фугите и ъглите? Силикон или фугираща смес? И какви ::-k: Благодаря на всички за помощта!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб окт 10, 2009 10:09 pm

Сложи гранитогрес.Може да използваш СМ11.То е мразоустойчиво.А покрай дограмата можеш да намажеш със санитарен силикон.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
veidy
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт апр 28, 2009 4:01 pm

Мнение от veidy » пон окт 12, 2009 9:20 am

Много ти благодаря за помощта! Чух че имало и студоустойчиви плочки, така че ще проуча и този въпрос.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон окт 12, 2009 11:12 am

rumen_iankov написа:Сложи гранитогрес.Може да използваш СМ11.То е мразоустойчиво.А покрай дограмата можеш да намажеш със санитарен силикон.
Не искам да противореча на колегата, но преди да си купиш лепило и силикона прочети добре инструкциите и приложението на продуктите ::-k:

Потребителски аватар
veidy
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт апр 28, 2009 4:01 pm

Мнение от veidy » пон окт 12, 2009 2:43 pm

Внимателно четем, проблема е, че с четенето изникват повече въпроси. Например да използваме за лепене само CM 11, CM 11 с добавка CC83 или СМ 17? После каква да е фугиращата смес - фугин, антистатична фугираща смес или еластична фугираща смес? Силикона - санитарен или друг? :idea: и хиляди други :wink:

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » пон окт 12, 2009 3:50 pm

Вземи си еластично лепило, независмо какво, гранитогрес, защото теракота не издържа на студ, фугиращата смес също трябва да е еластична, и най добре неутрален силикон, който издържа на УВе лъчи и температурни разлики.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пон окт 12, 2009 10:24 pm

По принцип в мойта практика съм лепил и фаянсови плочки и досега никой ни ми се е обадил,че са се отлепили плочките.Единствено теч може да се появи между плочките и дограмата особено ако е ПВЦ.Затова там е добре да се сложи силикон.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт окт 13, 2009 9:13 am

Нали все пак тук е мястото, където се обсъжда правилния начин за работа. Поне аз съм останал с такова впечатление. Затова са поканили и специалисти да отговарят. Естествено, че става и с теракот. Въпросът е колко дълготраен е резултатът от работата.

Потребителски аватар
veidy
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт апр 28, 2009 4:01 pm

Мнение от veidy » вт окт 13, 2009 9:58 am

Здравейте майстори! Благодаря ви за активното вкючване :wink: Може би аз не съм се изразила правилно. Имах предвид, не че се страхувам от отлепяне, а от напукване на плочките от студа и от движението на изолацията. В другото ни жилище, където сме в момента, са залепени именно обикновени плочки, но ясно се вижда, че са напукани. Много ви моля и за конкретни имена на еластична фугираща смес и на силикона. Аз се бях спряла на CE 40 и СS 25, но те са аквастатична фугираща смес и санитарен силикон. До колкото разбирам от вашите съвети, това май не са най-правилните продукти. Благодаря отново и на двама ви!

Отговори