Външни стени от гипсокартон, възможно ли е?

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
Tonny
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед мар 16, 2008 2:55 am

Външни стени от гипсокартон, възможно ли е?

Мнение от Tonny » нед мар 16, 2008 7:24 pm

Правя ремонт на стара къща, може ли да ползвам гипсокартон за външните стени, съответно как може да се изолират след това.
Прилагам снимка, стените който искам да направя са очертани с червено.
Изображение

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » нед мар 16, 2008 8:46 pm

Направи ги от аквапанел или поне от гипсфазер за по-голяма здравина.

Потребителски аватар
Tonny
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед мар 16, 2008 2:55 am

Мнение от Tonny » вт мар 18, 2008 10:05 pm

Каква е цената на аквапанелите, щото в Габрово май никъде няма?

Потребителски аватар
housedoktor
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт яну 15, 2008 12:04 pm

Мнение от housedoktor » вт юли 15, 2008 11:40 pm

Може но изолацията и ка4ествена мазилка са задължителни .аквапанела е добро решение за слу4ая
Намери си работа,която харесваш - така никога няма да ти се наложи да работиш

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » ср юли 16, 2008 3:55 am

Ако не държиш точно на гипскартона, бих ти препоръчал да иззидаш стенички от газобетон с дебелина 12.5 см. После една шпакловка и нямаш ядове-хем здраво, хем равно и влагата няма да те притеснява.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » ср юли 16, 2008 8:21 am

Handy-man не заблуждавай човека - с 12,5 см газобетон за външна стена ще има проблем с изолацията!
Трябва да ползваш или по-дебел газобетон или аквапанелни плоскости. Аз лично си мисля, че с аквапанел с вата поне 8 см "ще заспи" :roll:
За Габрово - не знам, ask google...

Потребителски аватар
Handy-man
любител
Мнения: 96
Регистриран: ср апр 09, 2008 7:33 pm

Мнение от Handy-man » нед юли 27, 2008 9:30 pm

bateto написа:Handy-man не заблуждавай човека - с 12,5 см газобетон за външна стена ще има проблем с изолацията!
Трябва да ползваш или по-дебел газобетон или аквапанелни плоскости. Аз лично си мисля, че с аквапанел с вата поне 8 см "ще заспи" :roll:
За Габрово - не знам, ask google...
Не виждам къде е заблудата. Сам по себе си газобетона има доста добри изолационни свойства. А 12,5 см не е никак малко. Нищо не му пречи след това ако не му е достатъчна изолацията да си сложи топлоизолация със стереопор/фибран.

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » пон юли 28, 2008 9:32 am

Като гледам стила на къщата, вероятно няма да слага стиропор, а ще иска да запази стария облик - особенно на основите с камъка.
Не отхвърлям идеята за газобетон, но трябва да е по-дебел. Освен това не знам дали знаеш, но за външни стени не е удачна употребата на зидарийно тяло с по-малка дебелина от 20см ::-k:
С аквапанела ще успее да скрие изолацията и с малка дебелина на стената :applause: да постигне по-добър топлоизолационен ефект.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » нед авг 17, 2008 12:51 pm

Tonny написа:Каква е цената на аквапанелите, щото в Габрово май никъде няма?
Аквапанела е скъпичък и малко фирми го внасят и подържат на склад/продукта е нов от системите на Кнауф/около 22.00лв/м2
Решението ти е с гипсфазерни плоскости VidaWall-12.5мм.
Здравина и качество на добра цена-Плоскостите са на цена 6.38лв/м2-с ДДС.Със щендерите и останалите консумативи ще ти "стъпи" на 24.70лв/м2 с ДДСматериала,тук веднага искам да отбележа/преди да "гракнат" майсторите"/,че това е цената по норма с всички изисквани консумативи и при спазване на точно регламентирания монтаж-Изказвания от сорта:Ама то може и без това или онова,контрирам веднага с:Това са стандартите по DIN на Knauf и не само,а аз не съм по-умен от създателите на тази система за да споря с тях :D Компромис с качеството за да спестим лев-два си е типично наша черта и после викаме ох,ама да :D
За всички любители ,а и професионалисти има официален сайд на Кнауф-БГ,не напразно следя предаването,защото спазват технологичните процеси.Имаше подобно по МСат,но зачезна.Там Изградиха няколко къщи на този принцип.
Преди да си късате "майсторските тапии,1-во ги защитете.Успех :D
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » нед авг 17, 2008 9:30 pm

Handy-man написа:
bateto написа:Handy-man не заблуждавай човека - с 12,5 см газобетон за външна стена ще има проблем с изолацията!
Трябва да ползваш или по-дебел газобетон или аквапанелни плоскости. Аз лично си мисля, че с аквапанел с вата поне 8 см "ще заспи" :roll:
За Габрово - не знам, ask google...
Не виждам къде е заблудата. Сам по себе си газобетона има доста добри изолационни свойства. А 12,5 см не е никак малко. Нищо не му пречи след това ако не му е достатъчна изолацията да си сложи топлоизолация със стереопор/фибран.
И изобщо не е хигроскопичен/направо си е като сюнгер/и изобщо не гние и ама хич въобще не отделя сероводородни съединения при гниенето и е направен от най-екологичните отпадъци на Кремиковци.Гласувам с 2-ве ръце за газобетона.
Don't more ask questions :D
Преди да си късате "майсторските тапии,1-во ги заслужете :D
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори