кухня????

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
joy4j
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед мар 23, 2008 11:16 pm

кухня????

Мнение от joy4j » нед мар 23, 2008 11:47 pm

при изгражаднето на кухня удачно ли е до хладилника да бъде вградена фурна и плот с 2 газови и керамични котлона според вас. ако дам чертеж някой може ли да ми даде идея за разположението.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » вт мар 25, 2008 2:36 am

Според мен,точно до хладилника не трябва да се разполагат каквито и да е отоплителни уреди,в т.ч. и такива с открит пламък(газови).Но нека изкажат мнение и специалисти по термодинамика и топлопренасяне. :oops:

Потребителски аватар
joy4j
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед мар 23, 2008 11:16 pm

Мнение от joy4j » вт мар 25, 2008 11:16 pm

gencho-gealan написа:Според мен,точно до хладилника не трябва да се разполагат каквито и да е отоплителни уреди,в т.ч. и такива с открит пламък(газови).Но нека изкажат мнение и специалисти по термодинамика и топлопренасяне. :oops:
наистина ме интересува мнението,ако има проблем веднага си ги избивам от главата.:)

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср мар 26, 2008 8:22 am

Защо да има проблем
3-та година хладилника ми стой до готварска печка и няма никакъв проблем
Вярно не е газова но все пак развива температура
В самото начало и аз имах опасения ама за момента нищо,да видим как ще е занапред

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » ср мар 26, 2008 10:44 pm

Идеята ми беше,че не е много удачно около хладилника да има отоплителни уреди,понеже загрятия от тях въздух,при отваряне на хладилника влиза направо в него.Оттам следва повишаване на вътрешната му температура и като следствие от това-допълнителна работа на компресора за компенсирането и.Отделно,това води до натрупване на сух лед в/у изпарителя,неговата изолация- и пак допълнителна работа на компресора.Всичко това води до повишен разход на енергия и по-бързо амортизиране на уреда.Но ако мястото не позволява да го разположи другаде,какво да прави човека,няма да го изнесе при комшията,я! :lol:

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » чет мар 27, 2008 9:34 am

Съгласен съм с констатациите ти
И при мен няма друго място за това за момента е така едно до друго

Потребителски аватар
joy4j
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: нед мар 23, 2008 11:16 pm

Мнение от joy4j » нед мар 30, 2008 5:32 pm

ами,при мен е малко сложно,илипоне аз като непрофесионалист го виждам така. мисля за различните варианти, но ми е трудно:)
така си освобождавам 127см плот между мивката и печката за работа.това коеот казвате има логика и смисъл.направо се чудя къде да я сложа тази съдомиялна и пералня(ако не успея да я махна в мокро помещения),то от техника няма място за шкафове:)
я вижте схемата и ако някой ми даде идея ще съм благодрана.
Изображение

Отговори