Шумоизолация на панелен апартамент

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
nina_qnis
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт мар 25, 2008 11:19 am

Шумоизолация на панелен апартамент

Мнение от nina_qnis » вт мар 25, 2008 11:23 am

Моля помогнете ми да си изолирам апартамента от шума идващ от съседите над мен! Какви материали да използвам? :roll:

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср мар 26, 2008 8:31 am

Каквото и да ползваш шума няма да изчезна на 100%
Вариянта който ще е най-удачен е да ползваш гипсокартон и вата с по голяма плътност.
Така ще стане готин таван
Ще сложиш осветление
И до някъде ще избегнеш шума

Потребителски аватар
един от най-добрите
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: ср апр 09, 2008 1:37 am

Мнение от един от най-добрите » ср апр 09, 2008 8:48 pm

Звукоизолацията не е тъй проста като топлоизолацията, за съжаление. Ако искате да постигнете осезаем ефект, ви чака як и скъп ремонт, защото се изолирва не само тавана, но и стените и пода, тъй като звука се предава по неизолираните части по тъй наречените "звукови мостове" . Не знам дали изобщо си струва да се прави само тавана. Ако все пак сте мераклии ,мога да ви изпратя малко "ноу -хау" по пощата.
ако ти се струва, че всичко ти върви като по масло, провери да не е вазелин..

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Мнение от Trockenbauer » нед авг 17, 2008 12:37 pm

Гледам,че тук все сте най-добрите и се чудя дали имам място тук.Но както и да е.Вариации/респективно мнения/много.
Скъпите варианти са с акустичен панел,но предполагам не говорим за звукозаписно студио или кино салон :D
За това:Решението е найстина частично само с тавана,а и за да не го превърнете в една чудесна резонаторна кутия най-общо казано има норми при монтажа които трябва да се спазват.1-во да се положи шумоизолираща лента на UD профилите,директните окачвачи/за случая си има и акустични окачвачи и специална подложка/после ватата която се полага трябва да е КАМЕННА а не минерално полиестерна.Тези неща ги знаят и едни от най-добрите,но рядко/да се чете хич/ги спазват.И така частично/прилично си решаваш проблема.За цялостен ремонт/стени,тавани,подове/ на двустаино жилище са необходими около 9-10000лв.Така,че по-добре си изгони комшиите ако нямаш парите. :D Според Knauf-GmbH частичните решения също са решения-К.П.Д-то в случая с таваните е около 60%.Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги защитете. :D
П.П.И не забравяйте за ПАРОПРОПУСКЛИВОТО ФОЛИО има го в добрите магазини до вас.И не струва кой знае колко :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори