Съвет за ремонт на кухня

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
KKK
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср фев 02, 2011 5:58 pm

Съвет за ремонт на кухня

Мнение от KKK » ср фев 02, 2011 6:00 pm

Здравейте.



Позовавайки се на вашия професионализъм бих искал да споделя един мой проблем и ще съм Ви много благодарен ако ме посъветвате как да постъпя.

Предстои ми ремонт в моята кухня. Около мивка има излят плот от бетон, който е облицован с фаянс, който продължава и няколко реда по стената около батерията. Мивката е метална и е поставен в шкаф. Плочките, както и шкафа на мивката са доста захабени и ми се ще да ги подновя. Естествено първата идея е всичко да се изкърти и да се прави на ново. Само че това е доста неприятно и не особено евтино начинание. Затова съм се хванал да търся по-добра алтернатива, която да е без къртене.



Идеята, която имам е да ползвам грунд за керамика (фирмите за строителна химия предлагат такива), с който да третирам старите плочки и отгоре да нанеса финално покритие, но се чудя какво да бъде. Или някаква боя или самозалепващо се фолио, което имитира плочки. Доста приятно изглеждат. Между другото съм чувал, че има специална боя за плочки но не мога да открия такава. Вие знаете ли нещо по въпроса? Шкафа също може да се облепи с едно мебелно фолио и ще се обнови много. Важен фактор при избора също ще е, че около мивката винаги е влага и ми се ще да избера най-надеждния вариант. Мислите ли, че този план ще успее да даде добър краен резултат или е наивно да смятам, че си струва да се хващам с него?....



Това накратко представлява моята дилема. С удоволствие бих приел всякакви ваши съвети по посочения проблем, така че да се размина с къртенето и всички неприятности свързани с него.



Моля Ви не се притеснявайте да препоръчате дадени продукти, които сте изпитали и знаете, че са качествени, това ще е голямо улеснение за мен.



Предварително благодаря.



Желая Ви успех.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » ср фев 02, 2011 9:00 pm

За мен това с фолиото върху плочки е работа на халост. Ако са здраво залепени плочките и не искаш да къртиш - грундирай с подходящ грунд и залепи нови плочки върху старите.
Това е мойто предложение за плочките. А за шкафа по-евтино ще излезе ако смениш например само вратичките.
Успех!

Отговори