Метални каси на баня/тоалет в панелка - премахване или ...

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
naskoo
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед апр 17, 2011 4:31 pm

Метални каси на баня/тоалет в панелка - премахване или ...

Мнение от naskoo » нед апр 17, 2011 4:50 pm

Здравейте,

Обръщам се към колегите с панелки и по- точно към тези които са имали проблем при смяна на врати с метални каси.

Можете ли да споделите как точно става избиването на тези каси? На колко надълбоко в панела е металната каса? Ще се разбие ли около панела много? Общо взето който има наблюдения да сподели :).

А сега какво аз съм намислил...

1. Звъня на Братя Градеви понеже от форума разбрах, че предлагат алуминиеви врати без намаляване на просвета и дали правят монтаж във Варна и т.н.

2. Ако не се получи с точка 1 :( ... взимам ъглошлайфа с диск за неметал и най- грубо режа панела около касата така че при монтажа на врата да не се намали просвета (80см. отвор - 10см. профили за вратата). Някой пробвал ли е такава дивотия или поне мнение дали ще се получи. Все пак не искам да смъкна 2м мазилка около вратите ако почна да разбивам.

Благодаря за вниманието

Наско

Потребителски аватар
Dewalt
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: чет дек 03, 2009 9:00 pm

Мнение от Dewalt » нед апр 17, 2011 6:13 pm

Колега има някои неща които ти убягват:
-касата е метална а в самия панел вървят шишове- около 30- 40 см.
- с диск неметл не можаш да отрежеш така бетона - трябва ти иамантен диск и сериозен флекс - за прахта и пепелта които летят няма да ти обснявам
http://darinell.com/
Строителство и ремонтни дейности

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » вт апр 19, 2011 12:07 pm

В едно от предаванията показаха точно такъв проблем и много ми хареса решението. Обличане на касата без да се стеснява отвора на вратата. Виж тук http://misiamoiatdom.com/168-%D0%BE%D0%B1%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0
Иначе не можеш да извадиш желязната каса без да разбиеш панела.

Потребителски аватар
b.bogdanov
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср юни 15, 2011 7:27 pm

Мнение от b.bogdanov » ср юни 15, 2011 7:32 pm

Здравейте, апартаментът ми е панелен с метални каси на вратите. Една година търсих в София производител на интериорни врати по размери на клиента, но след като намерих такава фирма, приеха поръчката само за широките врати – хол, спални. При доставката разбрах, че са намалили хоризонталния светъл отвор с близо 100 мм., което не ми хареса. Всичко това ме амбицира и по своя разработка изпълних останалите четири врати – тоалетна, баня, мокро помещение, кухня. Вратите са специално проектирани за панелни апартаменти с метални каси. Металните каси не се къртят , а се обличат. Ширината на светлия отвор се намаля с 40 мм , а височината с 20 мм. Материалите са на EGGER в три цвята от каталога им – дъб ферара тъмен Н1137, удалайн крем Н1424 и орех аида табак Н3704

Предлагам съдействие на желаещите.
Богдан b.bogdanov@mail.bg>

Отговори