Как се зида комин?

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
NLV_F
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт апр 08, 2008 1:59 pm

Как се зида комин?

Мнение от NLV_F » вт апр 08, 2008 2:15 pm

Как се зида комин?
Последна промяна от NLV_F на пет ное 27, 2009 3:53 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
sheri
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб дек 20, 2008 1:54 pm

Един вариант

Мнение от sheri » съб дек 20, 2008 9:35 pm

Здравей!
Според мен най добрия комин се прави от тухли единички,започваш първият ред само с цели единички,най добре става с 2 или 3 от едната страна и обикаляш 4-те страни след което другия ред с парчетии така че да не се застапва една над друга тухлата а да стане шахматно което ти дава сигорност за здравина.Коминат требва да стърчи над най високата точка на покрива(билото) най малко 40 50см,това е за да може после да ти тегли комина добре.След като го издигнеш изидаш комина около стените на последния ред тухли правиш кофраш от дъски така че да надстърча около 10см след което му леиш малко цимент пясък и 4акал смес от около 5см дебелина,а за зидарията използвай каменно брашно и цимент. Накрая требва да се измаже комина за да не издиша и да не ти пуши печката :wink: от никаде и да ти тегли на 100%
Изображение (за снимката сам показал отгоре и отстрани как требва да се нареждат тухлите)

Потребителски аватар
johny_b9
начинаещ
Мнения: 6
Регистриран: вт яну 20, 2009 10:31 pm

Мнение от johny_b9 » чет яну 29, 2009 3:21 pm

В процеса на зидане на комина освен, че трябва да не съвпадат краищата на тухлите, за да е здрав трябва също да го измажеш от вътре. Единствения начин е следния- когато иззидаш 4-5 реда тухли вече си си приготвил хоросан и бъркаш във вее оформената дупка и измазваш добре. Това се повтаря докато направишцелия комин. Комина трябва да е измазан от двете страни понеже в противен случай засмуква въздух от фугите между тухлите и не "дърпа".
Когато ти имаш една ябълка и аз имам една ябълка и ги разменим отново имаме по една. Когато ти имаш една идея и аз имам една идея и го разменим и двамата имаме по две!!!

Отговори