Хидроизолация за баня?

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
cetsy
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед май 08, 2011 9:14 am

Хидроизолация за баня?

Мнение от cetsy » нед май 08, 2011 12:53 pm

Цялата баня ми е в гипскартон, купил съм хидроизолация и грунд. Искам да намажа изцяло стените с хидроизолация, но незнам дали първо трябва с грунда да мина картона или първо с хидро изолацията.

И още един въпрос, за тавана. С какво да шпаковам тавана, в другите стаи шпакловах с сатен гипс на Кнауф, но за банята не съм сигурен дали трябва да е с него.

Потребителски аватар
kaloqn_g
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон май 09, 2011 10:59 pm

Мнение от kaloqn_g » пон май 09, 2011 11:08 pm

priqtel!!! za nachalo mojesh da pometesh hubavo.sled tova grundirai,izchakai 3-4chasa i mojesh da hidroizolirash.sloji lenta v aglite!!ZADALJITELNO!! i ne e nujna da majesh stenite ot gore do dolo,namaji gi 60-70 sm.ot poda po cqlata okrajnost na banqtq.pravi se taka zashtoto tam se mokri postoqnno.a poda namaji celiq,za preporachvane e 2 race,are i ako neshto ne ti e qsno pitai

Потребителски аватар
kaloqn_g
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон май 09, 2011 10:59 pm

Мнение от kaloqn_g » пон май 09, 2011 11:18 pm

za tavana e dobre da go minesh parvo sas bqlo cimentovo lepilo,i sled tova sas satena koito imash 2-3 race da se zagladi hubavo.sled tova mojesh da go shpaklovash i sas finna pasta (knauf-f2) za po lesno shkurene,stava i po gladko,grundirvash i boqdisvash.PREPORACHVAM TI boqta da e na levis malko po skapa no kachestvena povqrvai!!!! edna kofichka ot 1 litar shte ti stigne za cqlata banq,(25lv.)

Потребителски аватар
cetsy
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед май 08, 2011 9:14 am

Мнение от cetsy » чет май 12, 2011 9:37 pm

мерси за отговора, ама не разбрах гипс картона да го минавам ли първо с дълбоко проникващ грунд или направо да мажа хидроизолацията. Иначе съм взел лента за хидро изолация и ще сложа на всякъде в ъглите. Банята ми е 12кв.м /под/ и не съм сигурен дали ще ми стигне 1 опаковка от тази боя, но задължително ще се вслушам в съвета ти и ще си купя такава. Благодаря ти за идеите.

Потребителски аватар
kaloqn_g
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пон май 09, 2011 10:59 pm

Мнение от kaloqn_g » чет май 12, 2011 10:43 pm

namaji i kartona,aide pochvai,i pishi pak ako se zatrudnish


Потребителски аватар
yaufent
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт юли 12, 2011 12:49 pm

Мнение от yaufent » вт юли 12, 2011 12:56 pm

Не забравяйте да използвате назъбена маламашка за нанасянето на лепилото на пода със зъби в зависимост от големината на плочката. Колкото по-голяма плочка - толкова по-голям зъб на маламашката.

Отговори