Усвояване на терасата

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
StanTheMan
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 23, 2008 11:38 am

Усвояване на терасата

Мнение от StanTheMan » нед апр 20, 2008 11:15 pm

Здравейте всички :)
В момента съм в процес на усвояване на терасата към кухнята. Понеже искам да съборя подпрозоречната част и част от стената до прозореца след усвояването, искам да попитам с какво или по-точно как става събарянето на панелни стени. Чувал съм, че не е никак лека работа и направо се чудя как да я почна. Или колко би ми струвало, ако си викна хора да ми я съборят :help:
И другия ми въпрос е: Каква топлоизолация да сложа на пода на терасата, защото и денивелацията ми е много малка спрямо пода на кухнята. Искам да слагам теракот или гранитогрес на пода като крайна настилка и след полагането на топлоизолацията на пода колко е необходимо да бъде дебелината на замазката отгоре за да ми е стабилен пода, че с тая малка денивелация не ми го ражда акъла как да го направя :oops:
Ще се радвам на всякакви идеи :wink:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пон апр 21, 2008 8:47 am

Взимате един по стабилен къртач пад наем и спокойно можетге да изкъртите бетона.Доста работа е но няма невъзможни неща.А ако изкате да сложите изолация на пода то поне трябва да има 3см замазка отгоре.

Потребителски аватар
StanTheMan
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 23, 2008 11:38 am

Мнение от StanTheMan » пон апр 21, 2008 10:40 pm

Благодаря за бързия отговор :)
А по принцип съм чувал, че панелите могат и да се режат по някакъв начин. Вие какво ми предлагате да я режа или да я къртя? Извинявам се за може би глупавия въпрос, но наистина не знам как точно се събарят тези панели :oops:
Но иначе ентусиазма определено го имам, така че давам смело напред :](*,):
Имам и още един въпрос: Какви са условията за нежелано срутване на тавана при премахването на стената и прозореца и как мога да разбера дали това е възможно да ми се случи :roll:
Намирам се на 6-и от 6 етажа на панелен блок.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пон апр 21, 2008 10:54 pm

Нямай никакви притеснения относно събарянето на панела!Носещите стени на тези блокове са стените между стаите и стълбищните клетки!Няма да си първият,дето ще премахне стена м/у терасата след усвояването и!Иначе за рязането на панела-Ще трябва с къртач да пробиеш по краищата,да откриеш арматурата ,с флекс да я изрежеш и после разбиваш на по-малки късове,че както си на 6-ти етаж не ми го ражда главата как ще я изнасяш! ::-k:

Потребителски аватар
lorey
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб апр 26, 2008 12:53 pm

Мнение от lorey » съб апр 26, 2008 12:59 pm

Здравейте, на мен също ми предстои усвояване на 35 кв м открита тераса.Бихте ли ми препоръчали сериозна фирма към която да се обърна за товал Благодаря...

Потребителски аватар
lorey
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб апр 26, 2008 12:53 pm

Мнение от lorey » съб апр 26, 2008 1:02 pm

Става въпрос за тухлена сграда, терасата е с парапет от бетон - 1,20м висок на последен етаж. Търся някой който да ми изготви проект за усвояването и да го изпълни.

Потребителски аватар
Тони
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон май 19, 2008 8:01 am

Мнение от Тони » пон май 19, 2008 8:13 am

Предстои ни нанасяне в нов апартамент. Много малък , северен и с излишно голяма тераса. Мислим да усвоим терасата и пред двете стаи. Обаче на балкона има сложен метален парапет , висок около 50 см. и мисля че той трябва да остане - инак бихме развалили общия вид на сградата . В този случай как се остъклява ?
Друго , което ме вълнува е че стените под прозорците които предстои да се събарят имат и носеща част. Ако тя остане не бихме могли пълноценно да използваме пространството , ще останат колони .
Моля , посъветвайте ме за начина на остъкляване и за фирма във Варна , която би се заела.
Имате ли идея дали прозорците и вратите (пак PVC) които ще махаме могат да се оползотворят (KMG са )?

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед юни 01, 2008 2:56 pm

В случая,когато не искате да махате парапета,се остъклява пред него(вътре в терасата),като до нивото му дограмата се прави с делител,и се "остъклява" с непрозрачен термопанел!А ако искате да не губите светлина(ако терасата е мъничка и ниска) то може само делителя да е на нивото на парапета,за да го крие и отдолу пак да е стъклопакет! Не знам дали стени под прозорците могат да бъдат носещи! ::-k: Какъв ви е блока -панел или тухла?Обикновено носещи са стълбищните клетки и стените м/у стаите! Старата дограма може да се ползва и 2-ри път,стига да я демонтирате внимателно и без повреди,и освен това да и намерите приложение,съответстващо на размерите и!

Потребителски аватар
Тони
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пон май 19, 2008 8:01 am

Мнение от Тони » пон юни 16, 2008 7:30 am

Отговарям със закъснение . Блокът ни е нов , тухлен и имаме много сериозен проблем . Малко пари и естествено малък апартамент. Та ако искаме да усвоим терасата трябва да изградим и стена , а не само да остъклим - т.е ще има прозорец , но и стена. Това ще доведе до промяна във фасадата , много ясно . Като гледам по улиците , май то ва не е спряло никого , но си мисля че може и да ни създаде проблем - трябва да махнем парапета , инак не става нищо.
И тук възниква още един въпрос - с какво трябва да се обработи таванът на усвоената тераса , ако горния апартамент не я остъклява ? Имам превдвид разликата в температура от двете страни на плочата и възможността за конденз и мухъл...

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пон юни 16, 2008 10:00 pm

Ако горния апартамент не се остъклява е добре да предложиш на съседа си да му оправиш пода на терасата.Имам предвид да положиш фибран,поне тройка,армировка и замазка-пак поне 3 см.Но,ако той не иска,което е много вероятно,предвид това,че ще му се повдигне нивото на пода на терасата, а и "сговорчивостта" на болшинството от съседите,то ще трябва да залепиш фибрана от твоята страна на тавана!Виж също така и предаванията от началото на този сезон- 2-ро,3-то и 4-то,там също можеш да намериш решение за някои от въпросите ти!Успех!!!

Отговори