Ремонт на къща или апартамент

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
theboombox
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт авг 20, 2013 6:51 pm

Ремонт на къща или апартамент

Мнение от theboombox » ср авг 21, 2013 1:37 pm

Здравейте , здравейте бих искал да попитам дали си заслужава да се ремонтира къща на 40 год или да се вземе апартамент къщата е 2 етажа по 180 кв2. Апартаментът ако продам къщата е 55 кв2.
Къщата има следните проблеми :
-на 2 места покривът е протекъл и трябва 2 улука да се сменят
-няма изолация
-трябва да се сменя дограмата
-в едната ставя на 1-вия етаж има малко влага
-терасата почва да се рони

Потребителски аватар
nikolovvd
любител
Мнения: 53
Регистриран: ср авг 28, 2013 3:55 pm

Мнение от nikolovvd » чет авг 29, 2013 9:51 am

Трябва да прецениш плюсовете и минусите.
В къщата имаш спокойствие, двор и свобода на действие.
В апартамента около теб има поне 4 съседа, от които те дели една стена. Никой не се съобразява с другите, покрива, стълбището и т.н. са общи, което разбираш до какво води. Естествено ремонтите на апартамента са сезонни, ограничават се до една стая и приключват до входната врата, докато на къщата са буквално ежедневни, обемисти и естествено изискват повече финанси. Ако обаче направиш веднъж нещата както трябва ще можеш дълго да се радваш на труда си.
От друга страна можеш да си оправиш покрива и втория етаж където да живее, а първия да дадеш под наем. Варианти много, а в апартамента си като в затвор.
Всичко зависи от теб! Зависи какви са ти мечтите и бъдещите планове и естествено от възрастта и финансовото състояние.

Потребителски аватар
theboombox
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: вт авг 20, 2013 6:51 pm

Мнение от theboombox » пет авг 30, 2013 3:09 pm

Мерси за отговора :) почнах да правя къщата :)


Потребителски аватар
ivanjordanov78
начинаещ
Мнения: 20
Регистриран: вт фев 04, 2014 6:12 pm

Мнение от ivanjordanov78 » вт фев 04, 2014 6:15 pm

Здравей!

И на мен ми е интересно как се получава при теб, защото имам недовършена къща (на ниво груб строеж свършен преди 10-ина години) в едно село близко до Пловдив. И се чудя дали да пробвам да я завърша на етапи, или ще ми излезе по-изгодно да взема 60-65 кв. апартамент в града.

Отговори