Преустройство на гарсионера в двустаен

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет яну 24, 2008 11:03 am

Eто снимка на изолация на тръби
Изображение

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » чет яну 24, 2008 10:16 pm

Не мога да преценя по снимката от какъв материал е! Готово ли се продава и къде го има? В Практикер не съм виждала или може би защото не съм го търсила!
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет яну 25, 2008 10:37 am

Продава се по 2м дължина и в зависимост от цолажа на тръбите.Почти във всяка желазария го има.Струва около 1.5лв :D

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » пет яну 25, 2008 10:33 pm

От какъв материал е?
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » нед яну 27, 2008 7:49 pm

Ето малко снимки - да се отчета докъде сме стигнали с кухнята:

Изображение

Изображение

Изображение
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пон яну 28, 2008 8:59 am

Плота е подпрян с чамова подпора
Така ли ще ти остане и за в бъдеще или само в момента на монтажа е използвана?
И защо не облечеш тези тръби под мивката или там ще има шкаф?

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » пон яну 28, 2008 10:49 pm

E, няма да остане така разбира се, и под мивката и под плота ще има кухненски шкафове. Сами ще си ги правим.
Днес ходихме до Практикер и Бриколаж да гледаме за подходящи плоскости - за съжаление имат само 4 цвята, няма много избор, нещо не ми харесаха.
И на стеничката над големият плот ще слагаме някакво гръбче - дървено и отгоре на стеничката ще слагаме още един плот (пак дървен по възможност същият материал и цвят като гръбчето) - широк само 30см /колкото стената/ - та гледахме днес и за този втори плот и за гръбче и нищо подходящо, направо ще се изям от яд.
Познати ми казаха, че някъде на Сточна Гара имало магазин за дървени плотове и плоскости, та утре и там ще търся!
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » съб фев 02, 2008 12:09 pm

Ето ме отново, позагубих се няколко дни по служебни дела, но пак съм на тема ремонт. Та да споделя, дано да е полезно за някого /може пък да имам последователи в преустройството на дома/:

1. Откакто сложихме плочките нямам никакви проблеми с изпотяване на пода, явно са от значение качествените гъвкаво лепило и фугираща смес;

2. Фугата от 3мм. може и да е супер красива, но почвам да съжалявам, че въобще я има, защото почва да се замърсява и е трудна за почистване /май трябваше да взема тъмно синя фигураща смес като плочките, а не бяла, ама сакън - естетика!!!/;

3. Вече всичко на мивката е монтирано и пуснахме водата - работи! Малко ми е противоестествено да мия чинии на балкона, ама ще свикна, нали е вече кухня! Тръбите отдолу не правят засега никакъв конденз и на пипане са със стайна температура, така че едва ли и ще направят, но ако се случи, ще ги обличам, както препоръча rumen_iankov;

4. На никого не препоръчвам да си взима такива плочици за над мивката, защото адски трудно се почистват малките изкуствени фугички и въобще цялата плочка (след фугирането - 4 часа търкане). Вземете си гладки, а не като моите грапави плочки, та като минете с гъбата да светне!

5. Купихме супер мощен абсорбатор TAURUS, който е и красив даже, пък е и неочаквано евтин. До ден-два ще бъде на предвиденото му място, та ще си преместя и печката и съвсем ще заприлича балкона на кухня!

Ще покажа и снимки тези дни!
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
palio
любител
Мнения: 179
Регистриран: чет яну 31, 2008 9:03 pm

Мнение от palio » нед фев 03, 2008 7:11 pm

Давай LadyBird :wink:
Чакаме още снимки :)

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » нед фев 10, 2008 11:34 pm

Колкото по-към края на ремонта, толкова по-бавно стават по-пипкавите неща. Препоръчвам на всеки, който прави такова преустройство, предварително да си помисли къде какви мебели и с какви размери ще му стоят и най-вече електрически уреди и осветителни тела, за да не му се наложи после да кърти току-що завършената стена, за да прекарва кабели и контакти. Иначе като изключим липсващите шкафове под и над мивката, под плота, отстрани на печката (за скриване на газовата бутилка) и до абсорбатора горе, може да се каже, че си харесвам новата кухня и вече я използвам по предназначение. Ето и моментното й състояние:

Изображение

Изображение

Изображение
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » нед мар 30, 2008 3:03 pm

Бавно, но славно продължаваме да доизкусуряваме балконът-кухня. Кухненски шкафове още нямаме, ама си направихме дървена стеничка над работният плот и отгоре вторият плот, та и цветя си наредих, мисля, че става хубаво!

Изображение
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » ср май 14, 2008 11:19 pm

Пак да се отчета - направихме си шкафче за газовата бутилка:

Изображение

като сложихме и дръжчици съвсем придоби вид, има и много удобно чекмедже за лъжици и вилици

Изображение
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » съб мар 21, 2009 5:02 pm

Здравейте отново, срам ме е да си призная, че 10 месеца след последното ми логване още не сме приключили ремонта, но да се похваля и с малкото, което направихме.

Вече имам шкаф над мивката. Старият от старата кухня го облепихме с фолио, изрязохме го заради тръбите на климатика и не е идеално, но върши работа, ето какво се получи:

Изображение

Имам си и шкафчета собствено производство над печката до абсорбатора:

Изображение

И най-много се гордея с шкафовете и чекмеджетата под плота (ще забележите, че всичко е от един и същи материал - най-сетне си харесах цвят на плоскостите в Практикер):

Изображение
Изображение
Изображение

Само за частта с чекмеджетата сме ползвали помощ на истински майстор на мебели, всичко друго сами сме си сглобявали. Може би и затова въпреки, че всичко става адски бавно, все пак сме доволни от резултата. Под мивката нарочно още не сме слагали, защото по стената имаме много конденз и за да не се намокри дървенията ще чакаме първо да ни направят външната изолация. Знам, че стана историческа тая изолация, ама чак сега, когато настана криза и майсторите вече нямат толкова работа, имам обещанието на една бригада да се заемат с изолацията на моето балконче.
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » вт мар 31, 2009 5:01 pm

Здравей, разгледах снимките и много ми хареса станаало е чудесно , ние също имаме този проблем защото живеем в гарсониера -41кв.м. само че преди известно време правихме частично ремонт и тогава остъклихме терасата защото кухнята беше много малка, детето ни пораства пък и в една стая вече ни е тясно .Ще се радвам ако ми кажеш как изкара тръбите чак на терасата на хола и един чисто женски въпрос къде се простира след като всичко е остъклено-при вас? Ако желаеш може да погледнеш чертежа опитах се да нарисувам що - годе "апартамента"
Изображение

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » вт мар 31, 2009 5:02 pm

ето тук
Изображение

Отговори