Преустройство на гарсионера в двустаен

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » вт мар 31, 2009 8:17 pm

Изображение
Там където е със син цвят трябва да минава щранга за банята и от там прекарвате тръба по пода.Това го правих в една гарсониера преди 3 години.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » вт мар 31, 2009 11:00 pm

Благодаря за бързият отговор ще помислим как да стане........

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср апр 01, 2009 10:52 am

Ако дадете и някакви размери на помещенията може да се измисли нещо.Аз примерно вкарах вратопрозореца в хола и сега имам кухня на терасата и част от хола.И ми станаха 2 стаи. :(
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » ср апр 01, 2009 12:16 pm

Може ли да помоля за снимка на това което е направено за да ми стане по ясно.Благодаря предварително.
хол 3 на 5 , коридорите са с ширина 80-90см и дължина 1,20
терасата е широка 90см. и дълга 2,30 някъде там ........./размерите не са точни-оринтировъчо......../

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » ср апр 01, 2009 12:19 pm

това с прекарването на тръбта ми се струва много сложно то трябва майстора да е много добър , че от такива преустройства на гарсониерите над нас ,такива течове имаме направо ужас-кой знае как са си правени ремонтите :cry:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср апр 01, 2009 2:36 pm

Ето план на гарсониерата.Единствено може да се задигне нивото заради тръбата ф50 на мръсния канал.Иначе няма никакъв проблем да се прекара.
Изображение
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » ср апр 01, 2009 4:21 pm

А дали по добрия вариант не е да се измести кухнята в коридора на мястото на вградения гардероб или вградената секция- сякаш ще е по лесно и после с някви преградни врати .................ако се сетите за някаква друга конфигурация ще е по добре. Благодаря! ::-k:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » ср апр 01, 2009 8:57 pm

Предполагам че това е панелка.Сигурно отляво ви е вградения гардероб.За да се прекара до там канал за мръсна вода трябва да разбиете банята.Айде за водата е лесно тя може да мине и по коридора.Другия въпрос е къде ви се намира отдушника на банята за да може там да вкарате абсорбатора.А колко и широчината и дължината до вратата. :D
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » ср апр 01, 2009 10:37 pm

ДА панелка е не мога да разбера за коя дължина ме питаш а и не знам как да преправя схемата.
аз мисля за стената /от лявата страна/която е в коридора отиващ към кухнята, относно отдушника- той е в банята в дясно точно където е синята точка на чертежа. ::-s:

Изображение

Изображение

тука се опитах наново с повече подробности да начертая

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » чет апр 02, 2009 2:44 pm

По принцип може да се направи кухня.Но трябва да се измести вратата на банята и да направите основен ремонт на банята.А в кухнята какво ще сложите и къде ще ядете после.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » чет апр 02, 2009 5:39 pm

Мислих, да е детска стая, че дъщеря ми е вече на шест и иска и тя свое кътче, хола може би с някакво преграждение :cry:

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » чет апр 02, 2009 11:29 pm

Здравей Велислава,
при нас е една идея по-различно, но общата идея е много сходна. Прекарването на водата не е сложно нещо, но не се прави от човек, който не го е правил досега. Най-малкото трябва да има една специална машинка - поялник, с която се лепят ПВЦ-тръбите, по които минават студената и топлата вода. Мисля, че Румен Янков ти е дал доста идеи, първата му е много подобна на нашата. Ние нямаме още дете, но отсега сме намислили когато проимаме и като се поочовечи, старата кухня да си стане негова стая. Ние пък ще живеем в хола, който вече има и ... да го наречем кухненски бокс. Смятам, че ще ти е много по-лесно да преместиш кухнята на балкона пред хола, отколкото коридора да ти е кухня. Голяма част от моите комшии си го направиха така - на мястото където вие имате вградена секция, но сега съжаляват, защото монтираните абсорбатори изобщо не вършат желаната работа и цялата къща мирише на това, което се готви. Ние на това място в коридора /след като махнахме стоящия там вграден гардероб/ си наместихме пералнята и хладилника, а мивката и печката са на тераската пред хола. Тръбите прекарахме по пода, който преди това поиздълбахме малко с едно Хилти /внимавай да не слезеш при комшиите, става въпрос само за улей/. Тръбите излизат от средата на стената на банята /там където сега ти е мивката в кухнята/, а не от ъгъла, както го е нарисувал Румен Янков /така, че спокойно няма да ти се наложи да правиш дупка в банята/. Мивката обаче се налага да се сложи на тази стеничка на терасата ти, която е по-близо до кухнята, в отдалечения край се съмнявам, че ще стане. Все пак трябва да има и известен наклон на тръбите, а и по-дебелата тръба за мръсната вода не може да има чупки, трябва да е права. При нас тръбите не влязоха напълно в издълбания канал и заради това и наклона се налага да вдигнем малко нивото на целия под на старата кухня. Относно простирането - имам си вътрешна сушилка, която е доста функционална и когато не се ползва се сгъва и побира под легло /или зад диван/, а иначе събира дрехи от 2 перални наведнъж. Не, че не заема място де, че пречи - пречи, ама това е цената на "заменям простор за кухня".
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
velislava_666
начинаещ
Мнения: 11
Регистриран: вт мар 31, 2009 4:52 pm

Мнение от velislava_666 » пет апр 03, 2009 10:03 am

Благодаря ти за идеите които сподели, наистина това с тръбите ще е сложно и ще си трябва майстор амане"баш майстор", че после да се чудим как да му оправяме бакиите, защото от последния ремонт -когато ни избиваха кухнята след "баш майсторите" викахме още няколко за да им оправят кадърната работа. Та за това си е риск не знаеш на какви ще попаднеш пък и нашия блок и той един като нищо ще слезем при комшиите, ако вземем сами да разбиваме.Само да питам трябва ли да се дига нивото на кухнята заради тръбите?Ако сте направили преустройство и не е проблем ще се радвам да ми изпратите някоя снимка да видя.Благодаря! :help:

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет апр 03, 2009 1:46 pm

Изображение

Изображение

Изображение
Ето един вариянт на преграждане на хола.А нивото може да се вдигне на терасата.Зависи колко дебела замазка имате
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » нед апр 05, 2009 12:37 am

То сигурно и от моите снимки няма да се разбере нищо както и от тези на Румен, ама ето вижте:

Тук се вижда как тръбите минават по диагонал по пода на цялата бивша кухня. /и понеже не влязоха изцяло в издълбания улей ще се наложи да дигаме нивото на целия под/:

Изображение

После тръбите излизат през дупка в ъгъла на стаята:
Изображение

И излизат на балкона, който се превърна в кухня:
Изображение
Изображение
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Отговори