изолация

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
dafo
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: ср авг 13, 2008 12:25 pm

изолация

Мнение от dafo » ср авг 13, 2008 1:16 pm

Моля за малко съвет.
Предстои ми нанасяне в мансарда.
Има външна изолация но явно при подпокривното пространство на скатовете строителите са я спестили.
Разликата в температурата от долният етаж и този на които е мансардата е чуствителна.
Въпроса ми е дали си заслужава да сложа въртешна изолация с вата и гипсокартон защото мненията са доста различни.
Изложението на апартамента е изток запад.
Благодаря Ви предварително.

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » чет авг 14, 2008 2:34 pm

Слагай смело това е правилната изолация за вътре.
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: изолация

Мнение от Trockenbauer » нед авг 17, 2008 1:58 pm

dafo написа:Моля за малко съвет.
Предстои ми нанасяне в мансарда.
Има външна изолация но явно при подпокривното пространство на скатовете строителите са я спестили.
Разликата в температурата от долният етаж и този на които е мансардата е чуствителна.
Въпроса ми е дали си заслужава да сложа въртешна изолация с вата и гипсокартон защото мненията са доста различни.
Изложението на апартамента е изток запад.
Благодаря Ви предварително.
В няколко подобни теми вече дадох скромното си мнение на професионален монтажник сухо строителство,но няма да те препращам натам.Та по въпроса ти кратко и ясно-ДА системата на сухо строителство с гипскартон и КАМЕННА ВАТА!!! е идеалното решение по ред причини.Няма да се впускам в подробности.Мансардите са ми любимите,в момента изпълняваме една такава на ул."Оборище"
Та освен добрата КАМЕННА ВАТА на "плочи" за подпокривно пространство се спазват и някои други технически изисквания.1-во желателно е обшивките на тавана да бъдат изпълнени с два слоя гипсо картон х 12.5мм като 1-ия поне да е GKF-пожароустоичив,особено ако тавана е гредоред,ако не може да си го позволите,нека е еднослоен 12.5ммGKF.След монтажа на конструкцията и КАМЕННАТА ВАТА върху монтажната контсрукция се полага ПАРОПРОПУСКЛИВО ФОЛИО /не някакъв прозрачен найлон а фолио има го в дистрибуторите на Кнауф/Поставя се върху профилите със двустранно залепваща лента,не с друго и не на друго място!!!!Иначе ще си направите 1-ин хубав парник със всички екстри и кондензат по ъглите от който се получава чудесен мухъл.Както казва к"колегата" по-горе:"Удоволствието" от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниските цени :D Посете официалния сайд на КнауфБГ- http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/vPagesLookup/home~bg
или пишете на майл:trockenbau_interior@abv.bg>.Успех.
Преди да си късате "майсторските"тапии 1-во ги заслужете :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Отговори