моля ви, момчета, помагайте...

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
ivcheto
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет авг 21, 2008 2:51 pm

моля ви, момчета, помагайте...

Мнение от ivcheto » чет авг 21, 2008 3:07 pm

Здравейте,

през декември едни "майстори" ремонтираха банята ни, за уточнение - панелно жилище. Сложиха гипскартон, за да изправят стените и после налепиха теракот. За качество не говоря, всички знаете какво става при непочистен от фугите теракол-сега прозира на места под фугиращата смес. Както и да е. Никаде не е поставен силикон-нито около пода, нито по ъгловите лайстни. Но моя най-голям ужас е, че вчера видях едно място в ъгъла на пода, където е паднала фугиращата смес, отворила се е дупка - 1-1,5 см. и се развъждат някакви много малки, черни гадинки-като червеи. Аз ще фугирам дупката-добре, ама зад стената какво ще стане? До колкото си спомням има няколко сантиметра луфт до стената? ::-k:

Ако някой има идея, ще съм благодарна.

Потребителски аватар
Trockenbauer
любител
Мнения: 138
Регистриран: нед авг 17, 2008 10:18 am

Re: моля ви, момчета, помагайте...

Мнение от Trockenbauer » чет авг 21, 2008 9:25 pm

ivcheto написа:Здравейте,

през декември едни "майстори" ремонтираха банята ни, за уточнение - панелно жилище. Сложиха гипскартон, за да изправят стените и после налепиха теракот. За качество не говоря, всички знаете какво става при непочистен от фугите теракол-сега прозира на места под фугиращата смес. Както и да е. Никаде не е поставен силикон-нито около пода, нито по ъгловите лайстни. Но моя най-голям ужас е, че вчера видях едно място в ъгъла на пода, където е паднала фугиращата смес, отворила се е дупка - 1-1,5 см. и се развъждат някакви много малки, черни гадинки-като червеи. Аз ще фугирам дупката-добре, ама зад стената какво ще стане? До колкото си спомням има няколко сантиметра луфт до стената? ::-k:

Ако някой има идея, ще съм благодарна.
За съжаление ако м/у плоскостите е оставен луфт който "майсторите" по незнайни причини не са запълнили то м/у панела и плоскостите/доколкото разбирам са монтирани на "лепене"/има просвет приблизително около 30мм.Варианта да се демонтира всичко и да се постави на ново ще Ви накара да изпаднете в ужас/това си е ремонт на ново/,а и няма гаранция за "спасяване на плочките,за гипскартонените плоскости не става дума въобще при "лепене" да се демонтират здрави е абсурд.Потърсете "пестицид" или най-добре фирма която "пръска" срещу домашни вредители отстранете цокъла ако има такъв или долния ред плочки и обработете с "пестицида" Вие или фирма.След това наредете долния ред/цокъла и обработете всички прилежащи/вътрешни ъгли към пода и стените.Може и само да напръскате/ако горния вариант Ви се вижда ужасяващ/,но при всички положения след това трябва да се силиконират прилежащите ъгли.Повечето такива гадинки не са "анаеробни"т.е.живеят в кислородна среда и слез третирането с препарат и "запечатването" със силикон проблема трябва да изчезне.
Успех.
Преди да си късате "майсторските" тапии,1-во ги заслужете. :D :wink:
“Never argue with an idiots . They will only bring you down to their level and beat you with experience.”

Потребителски аватар
ivcheto
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: чет авг 21, 2008 2:51 pm

Мнение от ivcheto » пет авг 22, 2008 9:23 am

Благодаря за съвета, мисля да пробвам още този уикенд.

Потребителски аватар
barishte
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет авг 22, 2008 3:02 pm

Банята с фугите

Мнение от barishte » пет авг 22, 2008 3:06 pm

Значи съветът със фирмата за премахване на вредители е много добър въпреки че излиза малко солено но нямаш друг избор! Така като се убедиш че малките гадни неща са изчезнали вземаш силикон и фугираш всички ъгли където има плочки! Надявам се да отстраниш проблема за по кратък период от време! Успех

Отговори