Конденз

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
irabg
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед сеп 07, 2008 8:46 pm

Конденз

Мнение от irabg » пон сеп 08, 2008 9:35 pm

От две години сме направили ремонт на апартамент (панел) на последният етаж 8 с външна изолация фибран с PVC дограма, като на хола е 3 камерна (изток разположение), а на кухнята и спалнята 5 камерна (запад). На всякаде има външна изолация , във въздушната възглавница на хола сме положили също фибран, другаде няма. Отопляваме хола с климатик, другаде не отопляваме. Конденза, които се получава навсякаде по стъклопакетите е огромен !!!
В спанята отвътре сме я облепили с гипсо-картон, обаче сме направили едната тераса кухня, която е иззидана с Yotong и тя също е с външна изолация (син фибран).
Моят въпрос е : " От къде се появява конденз по стъклопакетите (все едно стъклопакетите са пръскани с дозатор), при положение, че е изолирано на всякаде?

П.С. Хол 24 кв., спалня 10 кв. като на нея на дограмата е монтирана клапа.Очаквам вашите отговори и мнения !!! ЗОВ ЗА ПОМОЩ !!!

Потребителски аватар
bateto
любител
Мнения: 100
Регистриран: пет юли 04, 2008 4:37 pm

Мнение от bateto » вт сеп 09, 2008 8:28 am

Никъде не споменаваш за дебелината на външната изолация! Още повече с този фибран си направила апартамента като аквариум - с нулева паропропускливост!
Виж тук: http://www.gradevi.net/ventilacia.aspx мисля, че проблема ти идва от недостатъчната вентилация.
Надявам се, че като си усвоила терасата не простираш в помещенията през зимата ::-k:

Потребителски аватар
irabg
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед сеп 07, 2008 8:46 pm

Мнение от irabg » вт сеп 09, 2008 7:53 pm

Благодаря предварително за вашата помощ и съвети !!!
Фибранът е 3 см. От източната страна е зелен, а от западната син. Влезнах в сайта, който ми препоръчахте и действително разбрах, че сме направили грешка, но така ми препоръчаха майсторите. От западната страна, като завали дъжд дори и с минимален вятър го бие в стената. При това положение сега, какво ще ме посаветвате? :help: :help: :help:

Потребителски аватар
Stola
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет авг 29, 2008 2:53 pm

Мнение от Stola » пон сеп 29, 2008 2:58 pm

здравейте!
май вече писах в този форум, относно конденза. Проблем си е наистина. Сега вече паднаха температурите, разлика в градусите вън и вътре, няма още парно, студен и топъл въздух.....и бам - конденз.
Това с изолацията е нож с две остриета - един път, имаме нужда да изолираме стените добре, защото панелът, или дори тухлата са проводници в някаква степен и кондензират от вътрешната страна на жилищата ни, от друга страна - прекалена изолация, запечатваме стените и не могат да дишат - пак се стига до конденз отвътре навън. И аз вкъщи имах проблем в спалнята с конденза, миналата зима стрешен конденз, въпреки че отоплявах и проветрявах в спалното помещение нямаше спасение....една фирма ми монтира една решетка, казва се аеромат и проблемът се разреши, въпреки че не ми се вярваше....и тъй като доста време работя с тази фирма, хората ми дадоха съвет и ги послушах...Мога да ви дам линк, аз съм доволен, ако мога да ви помогна - http://www.rrpfenster.com/html/provet/provet.html

Потребителски аватар
irabg
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед сеп 07, 2008 8:46 pm

Мнение от irabg » пон сеп 29, 2008 10:07 pm

Здравейте,
Благодаря Ви предварително. Мисля, че както разбрахте отоплявам само една стая с климатик. Другите две стаи и коридор вечер оставям с отворени врати към коридора. И въпреки това пак има ГОЛЯМ конденз.
На една от тези две стаи на самата дограма има поставена клапа (Виж снимка 1, снимка 2). Резултатът от нея е 2 на 100 %. Препоръчаха ми да монтирам външни ролетни щори при което щяло да се реши този проблем, но ефектът е още 2 % в моя полза. Посетих доста сайтове свързани с този проблем и почти на всеки сайт препоръчват влагоуловител. Инвестицията, която трябва да направя е от 300 до 700 лв. , резултатът бил на 90 %, но никой не споменава за една стая или за един апартамент от 60 кв.
За първи път от вас научих за тази аеро решетка, която се монтира заедно със стъклопакета. Според това което разбрах от вас, че на всеки прозорец на един от стъклопакетите се монтира това. Бихте ли ме информирали каква е цената ? И тъй като тази фирма е от София имат ли дистрибутор в Пловдив? Може ли да снимате аеро решетката монтирана на вашата дограма, но в цял план и близък план за да си добия предства ??? ЩЕ ЧАКАМ ВАШИЯТ ОТГОВОР !!! БЛАГОДАРЯ ОТНОВО !!!
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Stola
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: пет авг 29, 2008 2:53 pm

Мнение от Stola » вт сеп 30, 2008 5:18 pm

здравейте!
това, което сте показали се нарича Regular air, предлагали са ми го, но
то дава много малък резултат. Обемът свеж въздух, който се пропуска е минимален и едва ли ще помогне при голямо количество влага в помещението. А що се отнася до щорите.....не виждам те как могат да ви помогнат, те имат съвсем друга функция, а и през деня едва ли все спуснати ги държите....но както и да е ...що се отнася до фирмата, най-добре е там да попитате лично. Аз лично съм много доволен от този аеромат, а и мои приятели, на които съм препоръчал продукта, също имат добри впечатления. Собственикът на фирмата е немец и човекът е доста наясно с нещата, препоръчва ти неща, без да ти продава излишни продукти просто за идеята....а за да ти свърши работа в крайна сметка продуктът. Хората имат други принципи на работа. Даде ми лично на мен много практични съвети и за изолацията и за едни зимни градини.....въобще добре се получи ремонтът ми вкъщи и благодарение на този човек. Че нали знаете, тук при нас все са майстори всички и от всичко разбират....а ние потребителите като не знаем се съгласяваме с всичко....Успех на всички с ремонтите само пожелавам!

Потребителски аватар
irabg
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед сеп 07, 2008 8:46 pm

Мнение от irabg » вт сеп 30, 2008 7:28 pm

Отново ви благодаря !!! Ще потърся нужната информация директно от производителя.

Отговори