Ателие - нужда от идеи!

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
roza
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 20, 2008 11:17 pm

Ателие - нужда от идеи!

Мнение от roza » нед яну 20, 2008 11:23 pm

Предстои ми ремонт и обзавеждане на ателие от 45 м2. Има доста скосявания и чупки. В него искам да има и легло и кухненски бокс и нещо като хол - тоест диван със някаква секция... Изобщо от 1 стая да изкарам максималното. Та... как може да се кандидатства за вашето предаване? Определям бюджет и вие (ако ви се стори интересно, разбира се) се вмествате в него или?

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср яну 23, 2008 8:56 pm

Те ако така стоят нещата аз имам няколко обекта по 50-60 кв.
Вярно няма скосове и чупки но съм измислил по нещо интересно и разчупено за всеки
А и бюджет съм намислил
Ако вземат твоето ми идва на идея нов бизнес аз намирам обекта ,предаването прави ремонта и снима :)

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » ср яну 23, 2008 10:37 pm

Ти се смееш profistroy, но по едно време имаше и такова телевизионно предаване, каквото описва roza - българско беше. Не помня как се казваше, но точно така - собственика им дава пари, според възможностите си и те казват бюджета е еди колко си, за този бюджет можем да направим това и това... и го правеха пред очите ни. Много готино предаване. Малко подобно като онова на Деби Травис, без момента на изненадата!
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » ср яну 23, 2008 10:51 pm

Roza, пишеш, че от една стая искаш да изкараш максималното, но уточняваш, че става въпрос за 45кв.м. /цели!!!/. В моята гарсионерка моят досегашен хол с балкона пред нея общо са 25кв.м. и повярвай ми не само кухненски бокс и трапезария и голям диван-ъгъл и секция и телевизор, ами на първо време и спалня ще има. Така, че повярвай от 45кв.м. с повече фантазия можеш направо мезонет да направиш :D

Виж моята тема "Преустройство на гарсионера в двустаен", мисля, че имаме нещо общо!
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср яну 23, 2008 11:24 pm

Не не се смея изобщо
Сега разбирам защо и го няма това предаване -явно е фалирало но как да е друга тема
Ако мога да съм полезен с нещо ще се радвам да помогна
Но ако толкова много държиш да си намериш майстори който да снимат паралелно с ремонта мога да ти помогна
Определи бюджета и какво и акк има да се прави и нямаш проблеми

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » ср яну 23, 2008 11:35 pm

Ще осигуриш и майсторите и оператора, а? Само пари да има! :D
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » ср яну 23, 2008 11:44 pm

LadyBird написа:Ще осигуриш и майсторите и оператора, а? Само пари да има! :D
Имам камера
Имам и цифров фотоапрат
Ако не се лъжа и доста голям списък с строителни работници под ръка
Защо да не го направя?
А като става въпрос за пари нали си има бюджет -така или иначе ще има плащане :)

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » чет яну 24, 2008 12:10 am

Определено си добър бизнесмен, как само ти идват идеите!
А ще успееш ли да подсигуриш и по телевизията да го покажат? :wink:
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » чет яну 24, 2008 12:31 am

LadyBird написа:Определено си добър бизнесмен, как само ти идват идеите!
А ще успееш ли да подсигуриш и по телевизията да го покажат? :wink:
Благодаря
По телевизията не знам дали ще успея да ги покажат
Не съм си навил на пръста може би
Но пък мога да успея да направя поредица от тематични предавания/ремнти за който после някоя телевизия да плати добри пари и от там хората пак да покажат работата си по телевизията :)

Потребителски аватар
roza
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 20, 2008 11:17 pm

Мнение от roza » чет яну 24, 2008 11:31 am

профистрой, това предаване съм го хващала 1-2 пъти... не знам как си намират обекти и затова и питам.... От друга страна имам парите да го ремонтирам и не виждам с ква логика ми казваш, че така предаването би фалирало. тоест предлагам на тях да дойдат да си направят интересно предаване в интересното апартаментче напълно безплатно! Ей, много се дразня от злобни хора. Нали не си прочел, че искам някой да ми направи ремонта без пари?
И друго - налагало ми се е ремонтирането на апартамент от 130 м2 в кооперация от 64 година - тоест всичко е правено на ново. не бих разчитала на твоята помощ в ремонта и на това жилище :D .
LadyBird, ами досега съм живяла все в апартаменти от стария тип, в които спалните са по 18-20м2 и бях направо втрещена като видях новото строителство. попадах на куриозни ситуации от типа - Аз - еееееее, супер - баня с прозорец! А брокера - ами не - това е спалнята. Ставаше въпрос за нещо от 5 кв... та така - 45м2 ми се струват чудовищно малко, но понеже не бързам нито с ремонта, нито с обзавеждането ще се поровя за идеи...

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » чет яну 24, 2008 8:49 pm

Ти май не правиш разлика между ирония и злоба
Казах че са фалирали защото не те а ти определяш бюджета
Точно за твоите 45 кв.м някак си не ми е интересно
Тук съм за да си почивам не да се заяждам
Успех в ремонта
Успех в търсенето на идеи

Потребителски аватар
LadyBird
любител
Мнения: 67
Регистриран: съб яну 12, 2008 8:58 pm

Мнение от LadyBird » чет яну 24, 2008 10:09 pm

Roza сигурна съм, че ще стане много хубаво.
Щом си свикнала на много широко, явно ти се вижда тясно сега, но пък ако дойдеш у нас да видиш как сме, ще разбереш защо аз смятам, че е достатъчно широко, за това, което си планирала да правиш. Просто трябва пространството да се използва ефективно и да не се затрупваме с ненужни мебели и вещи, като едно време нашите баби както са трупали армагани!
Ако си обърнала внимание на моята тема ние правим нещо подобно на твоята идея, но от хол и балкон пред него, който ще се превърне в кухненски бокс.
Вярвам, че и моята и твоята къщичка ще са красиви, модерни, функционални и удобни!
Успех!
ПРАВЯ СТРАШЕН РЕМОНТ !!!

Потребителски аватар
roza
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед яну 20, 2008 11:17 pm

Мнение от roza » пет яну 25, 2008 2:18 pm

profistroi, наистина от твоя пост човек трудно би различил иронията от злобата. Разбира се, че аз определям бюджета. Представяш ли си да пусна някой, който е решил, че тиковото дърво и розовия мрамор ще легнат чудесно на моя апартамент :D . Смешно е въобще да си го и помислиш. незнам с какви хора си работил, с какви хора комуникираш, но разсъжденията ти ме отчайват. Има предаване за ремонти, има форум към това предаване, очевидно, че отнякъде изкопават тези апартаменти и още по очевидно е, че някой им дава пари да го направят. Тоест не виждам причина да се държиш по този начин. Ммислех си, че апартамента е интересен, имам и достатъчно пари, че да го обзаведа и ремонтирам сносно и че с удоволствие бих се доверила на майстори /в случая предаване/, които не биха си оставили магарето в калта и няма да ми кажат например, че обратния наклон в банята е нещо нормално по простата причина, че половин българия ще им се зарадва... Ако ти /според ника ти/ наистина се занимаваш със строителсто се държиш по този начин и с клиентите си е ясно защо висиш в този форум....
Дано правиш разлика между ирония и злоба :D

Потребителски аватар
profistroi
любител
Мнения: 134
Регистриран: нед дек 02, 2007 9:06 pm

Мнение от profistroi » пет яну 25, 2008 8:52 pm

Имам чуството че ще затворят темата ако продължаваме така но....
След като според теб вися за това тук ОК
Аз знам кой съм и с какво се занимавам
Определено и никога до сега не съм си оставял каруцата в калта
В интерес на истината имахме предложение от самото предаване да правим показно и да ни снимат
Отказахме поради това че нямахме време да направим нещо такова
Имахме достатъчно обеккти по който да правим нормален наклон
Но въпроса остана отворен и когато има време ще поремонтираме за "Мисия моят дом"
Това с което се занимавам освен да стоя в този и още няколко форума е показано тук:

mod edit: Линковете в подписа са достатъчна реклама.

Предлагам ти да прекратим коментарите по тези въпроси и да се съсредоточим по темата

Отговори