Гипсокартон-кухня-парапропускливо фолио

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
magiclife
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон окт 13, 2008 2:44 pm

Гипсокартон-кухня-парапропускливо фолио

Мнение от magiclife » пон окт 13, 2008 3:05 pm

Здравейте,
Мисля да направя окачен таван от гипсокартон в кухня, но не съм сигурен дали влагата няма да окаже негативно влияние върху материала. Дали да ползвам импрегниран гипскартон или обиконовен? Освен това съм чувал, че слагат парапропускливо фолио именно за да се предпази от образуване на капки под тавана. Имате ли идеи дали върши работа и как и къде се слага по-точно?

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » ср окт 15, 2008 1:04 pm

абе незнам много за това което казваш ама хората си правят таваните на банята с гипсокартон от зеления боядисватго с латекс за влажни места и готово
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
magiclife
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон окт 13, 2008 2:44 pm

да

Мнение от magiclife » ср окт 15, 2008 2:42 pm

Ами сигурно ще ползвам от тези зелените гипскартонени плоскости, наричат ги импрегнирани. Доколкото съм чувал се ползват и в кухнята. А за латекса ще е някакъв от тези влагоустойчивите. Само не знам далли да залепя някакво фолио под гипсокартона.

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » ср окт 15, 2008 3:59 pm

ами затова питай някой майстор който се занимава с гипсокартон той може да знае за това фолио или като ходиш да купуваш картона питай продавача и те знаят. ама гледай да го купиш от специализиран магазин за гипсокартони. желая ти успех
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
АНИВАЛ
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср дек 05, 2007 11:14 pm

Мнение от АНИВАЛ » пон дек 22, 2008 4:03 pm

Паропропоскливото фолио се монтира с цел:спиране на влагата в посока към помещението и изпъскане на влагата в посока извън помещението.Във Вашия случай нямата нужда от спиране на влага в посока към помещенйето.
Препоръчам монтажа на импрегниран гипсокартон без използването на каквито и да е мембрани

Потребителски аватар
taliban4o
начинаещ
Мнения: 15
Регистриран: вт яну 05, 2010 1:05 pm

Мнение от taliban4o » вт мар 30, 2010 1:34 pm

Мойто мнение е ,че трябва най вече да се помисли за добрата проветливост на помещението и абсорбацията на парите което е тясно свързано с вида на матерялите.

Отговори