Ремонт на балкон

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
vanu6
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт фев 19, 2008 3:28 pm

Ремонт на балкон

Мнение от vanu6 » вт фев 19, 2008 3:46 pm

Здравейте,
очарована съм от предаването ви за ремонт на балкон.
Предстои ми да направя ремонт на моя балкон и бих била изклучително благодарна да ми помогнете в избор на майстор или фирма за това.
Желая успех на екипа ви и цялото предаване.

В. Василева

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » вт фев 19, 2008 11:17 pm

A какво по-точно искаш да правиш на твоя балкон?

Потребителски аватар
vanu6
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт фев 19, 2008 3:28 pm

Мнение от vanu6 » ср фев 20, 2008 3:55 pm

Искам да го направя уютно място за почивка.
Т.е. стените да се измажат и боядисат, пода да е с подходящо покритие, място за цветя и ....т.н. Просто нямам по конкретна идея и най-вече изпълнител. Балконът е стандартен на панелка.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » ср фев 20, 2008 11:59 pm

До тук - добре,идеята е налице, но при липса на конкретна идея какво точно да промениш на балкона си,как да ти препоръчаме точния изпълнител?Имаш ли намерение да остъкляваш балкона си,или само с навес(тента) ще се пазиш от слънцето?Защото от този избор зависи какво да е подовото покритие и хидроизолацията!

Потребителски аватар
vanu6
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт фев 19, 2008 3:28 pm

Мнение от vanu6 » чет фев 21, 2008 1:28 pm

Na posleden etaj sam. Ne e ostaklen i niamam jelanie da go pravia.Iskam po konkretna ideia za tsvetovo re6enie i materiali kam nego. Moje bi kakav tsviat za stenite i poda, kakvo da e pokritieto na stenite i poda / tip mazilka , plo4ki/, kade da postavia prostora za drehi , tsvetiata......hiliadi takiva drebni no vajni vapros4eta.
Mnogo vi blagodaria 4e ste otdelili ot vremeto si da mi pisete.
Dano imate oste malko za tezi podrobnosti koito 6e sa mi ot pomost.
Blagodaria
VANIA

mod edit: Пишете на кирилица или мненията ви ще бъдат изтрити!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пет фев 22, 2008 1:03 am

При положение,че не искаш да го остъкляваш,се налага да помислиш по-сериозно за хидроизолацията и материала за подовото покритие!За него ти предлагам да залепиш студоустойчив гранитогрес,който се лепи със съответното за него гъвкаво лепило(също устойчиво на минусови температури).Не забравяй и фугите-поне 5 мм,за да поемат и топлинното разширение през лятото!За тях-аквастатична фугираща смес в цвят съответстващ на цвета на плочките,но не много светъл(бързо се замърсява и много трудно се почиства).За стените-ако се налага изравняване и след това,според мен е най-добре със силикон-силикатна мазилка.Хубаво ще е,ако преди лепенето на гранитогреса и мазилката по стените,се изолират ъглите м/у стените и пода(нали ще е изложен на постоянно атмосферно влияние).И не забравяй-преди всяка операция по стените и пода-дълбоко проникващ грунд!Все пак не се прави ремонт всеки сезон.По-добре някой лев отгоре сега,а не всеки сезон-ремонт.Тъй като си на последен етаж една сгъваема тента сигурно ще ти е от полза за летните дни.Колкото до цветовете на стените-фирмите дето предлагат мазилки имат такъв асортимент,че можеш да избираш каквато искаш(и се сетиш).Освен това са под номер,от каталог,че дори и да не ти стигне от някоя-винаги можеш да си вземеш от същата без да се притесняваш,че ще има разлика в нюанса-оцветяват се компютърно.Остава ти само да развихриш фантазията си и после да споделиш как се е получило!Успех и не забравяй- само качествените материали и правилната им употреба водят до перфектни резултати!!!

Потребителски аватар
vanu6
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: вт фев 19, 2008 3:28 pm

Мнение от vanu6 » пет фев 22, 2008 11:05 pm

Страхотно Ви благодаря за професионалния съвет!
А по въпроса за - кой ще го изпълни това мероприятие имате ли предложение, моля.
Безкрайно съм Ви признателна.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пон фев 25, 2008 12:58 am

Здравей,нямаше ме в къщи за няколко дена и затова се забавих с отговора! :oops: За съжаление,фирмите занимаващи се с подобна дейност,не знам дали ще се отзоват на предложение само за един балкон.Може би ще трябва да потърсиш частно лице да го извърши.Според желанието ти, а и неговото,може материалите да купиш ти,или пък,както е в повечето случаи,казваш му какво искаш и той се занимава със всичко останало.Но конкретен човек не мога да ти посоча,моята област е дограмата(както е видно от профила ми).Ако имаш някакви въпроси относно нея-с радост ще се опитам да ти помогна!

Потребителски аватар
petkom
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет авг 01, 2008 11:53 am

Мнение от petkom » ср авг 19, 2009 12:20 pm

Можеби в тази тема ще намерите някой отговори.
http://www.misiamoiatdom.com/forum/viewtopic.php?t=520&highlight=%ED%E0%F1%F2%E8%EB%EA%E0+++%E1%E0%EB%EA%EE%ED

Отговори