Проблем с плочките в банята

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
Антоанета Златева
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб апр 11, 2009 1:07 pm

Проблем с плочките в банята

Мнение от Антоанета Златева » съб апр 11, 2009 1:31 pm

Преди година и половина поставихме нови плочки върху старите с лепило от Мастерхаус плочка върху плочка.До вчера не бях забелязала никакви проблеми.Но при почистването установих, че цял ред по вертикалата/на половин плочка от ъгъла/ са се напукали и двата съседни вертикални реда са образували дъга.Правихме проверки в съседите и до момента не сме установили теч,който да доведе до това.Съседа ми твърди,че разстоянието между плочките може да не е достатъчно и за това да са се издули и напукали, но аз не съм убедена в това.Защото плочките са напукани по вертикала, а са нареждани по хоризонтална линия и ми се струва невъзможно да имат еднакви разстояния помежду си.В ъглите са поставени вътрешни пластмасови ъгли и би трябвало те да изскочат, а не да се издуват плочките,които са залепени и по-твърди.Нормално ли е след толкова време плочките да се издуват и каква може да бъде причината?
Изображение

На снимката се виждат напуканите плочки ,те са от лявата страна, първите цели точно до ъгъла.А дъгата се образува между първата цяла плочка и втората цяла по целия вертикал без изключение.

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » нед апр 12, 2009 3:49 pm

Слягане на блока,не добре почистена повърхност преди лепене на новите плочки. :D
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
Антоанета Златева
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб апр 11, 2009 1:07 pm

Мнение от Антоанета Златева » нед апр 12, 2009 4:06 pm

Благодаря за отговора, но точно тези проблеми не биха били възможни.Блока е старо строителство/25 години/, не е имало трусове в района и няма какво да се сляга.И плочките са поставени върху други с лепило плочка върху плочка, както вече обясних.Като старите плочки са поставени с много силен циментов разтвор и изцяло върху плътна основа.Избран беше този вариант, защото практически беше невъзможно да се свалят.


Надявам се и на други отговори....

Потребителски аватар
RABIES
начинаещ
Мнения: 9
Регистриран: вт апр 21, 2009 12:40 pm

Мнение от RABIES » вт апр 21, 2009 12:43 pm

На снимката не се вижда ясно (поне при мен) плочките с фуга ли са редени ?
Knowledge speaks, but wisdom listens!

Потребителски аватар
ciryl
начинаещ
Мнения: 10
Регистриран: пон мар 23, 2009 4:07 pm

Мнение от ciryl » нед май 03, 2009 12:26 am

Зравейте,
Има ли проблем, блокът с канализацията?

Потребителски аватар
Антоанета Златева
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: съб апр 11, 2009 1:07 pm

Мнение от Антоанета Златева » нед май 03, 2009 5:56 am

По принцип да.Но точно на тази стена няма щрангове за вода.Прекарани са само тънки ПВЦ тръби от новите и то на ниво около 1м от пода.И точно около тях няма никакви поражения/раздуване и пукнатини/.Те започват на 0.50м по височина от тръбите за вода.Има някаква вероятност да се получи теч по плочата от горните етажи,но до момента не са открити такива по някакви признаци.А и някои твърдят,че течовете не могат да разлепят плочките и да ги напукат...

Отговори