Тента на балкон

Споделете своя опит с ремонтите, преустройствата и декорацията на жилището

Потребителски аватар
krasla
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 02, 2008 2:54 pm

Тента на балкон

Мнение от krasla » нед мар 02, 2008 3:06 pm

Здравейте. Имам нужда от съвет във връзка с поставянето на тента или друга козирка на балкона. Към момента не планирам остъкляване, искам да има някаква предпазваща козирка, за съжаление незнам кое ще е по-подходящо и естетически по-добре изглеждащо. И другият ми въпрос е имате ли идея за простир-как и къде може да се закрепи, като нямам стабилна козирка и само от едната страна имам парапет/метален/. Терасата е по дължината на 2 стаи, идеята ми е простирът да е само на едната, а въпросната козирка или тента над целия балкон. Благодаря Ви предварително.
Изображение

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед мар 09, 2008 1:58 am

Доколкото виждам от снимката,балкона е с парапет в права линия, а стаите са под някакъв ъгъл.Може да се изгради лека козирка от метални профили(да речем 15*15 или 20*20 черна каса) и поликарбонат в някакъв цвят (син или зелен),който да следва стената,а във долния си край да е прав и успореден на парапета!В по-тежкия си вариант (разбирай по-скъп),но и по-стабилен, може да се изгради покривна конструкция тип "ETHRIO",с остъкление-цветен триплекс в избран от теб цвят.За повече инфо - http://www.gradevi.net

Потребителски аватар
krasla
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед мар 02, 2008 2:54 pm

Благодаря за съдействието.

Мнение от krasla » нед мар 09, 2008 9:28 am

Разгледах и посочения сайт-смятам, че вече знам какво ми трябва и какво точно ще ми хареса. Сайтът Ви е много добре конструиран и прикрепения снимков материал спомага при избора. Сега остава да намеря подходящи изпълнители на тази задача, но във Варна.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед мар 09, 2008 1:43 pm

Да, разбрах,че си от Варна, но това за нас не е проблем!Ние работим навсякъде, откъдето се обадят,даже вчера се прибрах от командировка!Преди няколко години и ние имахме офис във Варна, но тогава бяхме под друго име!Ако от там не могат да ти изпълнят поръчката, нищо не ти струва да се свържеш с нас!До преди година нямаше никаква разлика в цените в София и навсякъде в страната за нас,за сега незнам,не съм се интересувал скоро!Успех!!!

Отговори