Въпрос

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Въпрос

Мнение от tassel » нед юни 01, 2008 12:35 pm

Здравейте! Може ли някой да ми каже, колко струва приблизително вратопрозорец широк 170см, с неотваряема витрина, врата около 80/220, двуосево, височина на витрината около 140, цвят махагон, обикновен стъклопакет? Кои производители предлагат такъв цвят? Мерси!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед юни 01, 2008 2:43 pm

Цвета се предлага от всички производители на ПВЦ-профили,цената,обаче е различна за всяка система профили!Какво разбираш под "обикновен стъклопакет"?Защото има такива от 20-,24-,28- и 32-мм(когато са двойни) и 36- и 40 мм(когато са тройни)!Както се досещаш за всеки размер цената е различна!За профили на "Gealan",можеш да се информираш,като посетиш магазина на "Братя Градеви" на бул. "Хр. Ботев" #111 или на http://www.gradevi.net

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » нед юни 01, 2008 5:41 pm

Ами стъклопакет 24мм, 4-5 камерен профил. Нещо такова. Трябва ми някаква ориентировъчна цена в средния диапазон. А и още нещо, ако вратата е по-широка има ли проблем с двуосевото отваряне? За съжаление съм във Варна.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед юни 01, 2008 7:43 pm

Ще започна от края- няма никакъв проблем да е по-широка вратата!Все пак за една врата,която е комбинирана с прозорец,както казваш,не е нужно да е по-голяма от 80 см.Това е балконска врата,която се изпълнява с профил за крило прозорец и се затваря с дръжка само от вътре! Ако искаш да се отваря и от вън трябва да я направиш с профил за истинска врата,който е по-широк и позволява монтаж на брава с дръжки от 2-те страни.Ако ще търсиш 4-5 камерен профил,ми се струва,че 24 мм стъклопакет е ненужно малък за възможностите му.За 24 мм е напълно нормално и 3-камерен профил.По-широките позволяват и по-широк пакет и няма защо да го пренебрегваш.Все едно да имаш супер модел "Мерцедес" и да го буташ, за по икономично каране!Това,че си от Варна не променя по никакъв начин нещата и не е за съжаление,аз миналата неделя се върнах от Резово,бях там на монтаж една седмица.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед юни 01, 2008 7:53 pm

Колкото до цените - за всяка система профили е различна, не може да се каже точно! За българските -"Blick", "Weissprofil" е една -(по-малка) от вносните "Gealan","Salamander","Rehau","Thyssen","Accord" и т.н.Просто трябва да се спреш на някоя и да попиташ за нея във фирмата,която си избрал.Виж на по-горния адрес,който ти дадох,нищо не ти струва,поинтересувай се за всичко и си прецени сам,все пак ще имаш някаква база за сравнение.Успех!!!

Потребителски аватар
tassel
начинаещ
Мнения: 43
Регистриран: пон яну 07, 2008 12:49 pm

Мнение от tassel » нед юни 01, 2008 8:07 pm

Мерси за подробната информация! Относно вратата тя наистина е балконска, но по обективни причини искам да е по-широка - да има 70см светъл отвор. Кои профили от българските са най-добри?

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » нед юни 01, 2008 10:53 pm

Ами от профилите,произвеждани в БГ,имам впечатления за "Blick"и "Weissprofil". Моето мнение е,че "Blick" е за предпочитане!"По-твърд" е от "Weiss"-а,а и позволява по-голям стъклопакет да се монтира според броя на камерите,и желанието ти! Освен това има и допълнително,"централно" (3-то) уплътнение.За "Profilink" нямам впечатление,те отскоро навлязоха в масова употреба и не съм работил с тях!От гореспоменатите вносни работя основно с "Gealan",работил съм и с "Rehau",и "Thyssen"!

Отговори