Камери на ПВЦ дограма

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
minev_05
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед ное 08, 2009 9:27 pm

Камери на ПВЦ дограма

Мнение от minev_05 » ср дек 23, 2009 12:33 pm

Здравейте, искам да ви питам защо фирмите за дограми се опитват да направят профили с максимален брой ВЪЗДУШНИ камери, вместо да ги запълват с ПУ пяна или каменна вата ?
Поздрави на всички и весели празници!

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » пет дек 25, 2009 3:20 pm

Отговора е много прост-защото въздуха е най-добрият изолатор!Отделно от това-камерите са вътре в самия профил,така че няма как да се запълват с какъвто и да било друг материал за изолация! :wink: ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!! :beerchug:

Потребителски аватар
pamporo
начинаещ
Мнения: 23
Регистриран: вт мар 03, 2009 10:55 pm

Мнение от pamporo » съб дек 26, 2009 12:51 pm

има значение и дебелината на профила не само камерите :wink: ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ :\:D/:

Потребителски аватар
minev_05
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: нед ное 08, 2009 9:27 pm

Мнение от minev_05 » съб яну 02, 2010 1:24 pm

Благодаря за отговорите. Аз имах предвид нещо от този сорт: http://www.veka.bg/vekabg/divers/bg/toplineplus.htm .
В тази система не виждам отвори за отвеждане на водата, която може да попадне в профила на касата при дъжд например. Искам да питам проблем ли е това и удачна ли е тази система ?
Вече съм си сменил дограмата, но питам от любопитство.

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » съб яну 02, 2010 11:25 pm

На схемите почти никога не се показват отводнителните отвори,тъй-като те се правят,когато е разкроен(в някои случаи),или когато е напълно сглобен прозореца!От показания от теб линк се опитах(доколкото ми позволиха възможностите)да ти скицирам къде се правят тези отвори и пътя на водата!За твое удобство съм показал"отводняването" и на крилото,и на касата.Пак казвам,тези отвори се правят,като се сглоби прозореца-задължително в двата края на конструкцията,а ако ширината е по-голяма-на всеки 60 см.Това,разбира се е условно,но при по-големи конструкции(от порядъка на 2-,3- и повече метра) е задължително да има поне през 60 см отвор!Спазването на това условие си остава,обаче,на съзнанието на производителя!В твоя случай отводнителния отвор на касата излиза твърде ниско долу(на около 5-6 мм) открая на конструкцията.В този случай обръщането трябва да е много тънко,за да не се запуши!По-добрият вариант е да избереш прозореца ти да има подложен профил отдолу-така хем се повдига долния край,хем позволява лесен монтаж на външна и вътрешна подпрозоречна дъска(перваз),без да се пречи по никакъв начин на отводняването!
Изображение

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » пон яну 25, 2010 2:26 pm

gencho-gealan написа:На схемите почти никога не се показват отводнителните отвори,тъй-като те се правят,когато е разкроен(в някои случаи),или когато е напълно сглобен прозореца!От показания от теб линк се опитах(доколкото ми позволиха възможностите)да ти скицирам къде се правят тези отвори и пътя на водата!За твое удобство съм показал"отводняването" и на крилото,и на касата.Пак казвам,тези отвори се правят,като се сглоби прозореца-задължително в двата края на конструкцията,а ако ширината е по-голяма-на всеки 60 см.Това,разбира се е условно,но при по-големи конструкции(от порядъка на 2-,3- и повече метра) е задължително да има поне през 60 см отвор!Спазването на това условие си остава,обаче,на съзнанието на производителя!В твоя случай отводнителния отвор на касата излиза твърде ниско долу(на около 5-6 мм) открая на конструкцията.В този случай обръщането трябва да е много тънко,за да не се запуши!По-добрият вариант е да избереш прозореца ти да има подложен профил отдолу-така хем се повдига долния край,хем позволява лесен монтаж на външна и вътрешна подпрозоречна дъска(перваз),без да се пречи по никакъв начин на отводняването!
Изображение
Много изчерпателно и точно.Другото,което пропусна да спомене колегата е,че има и още един вид дупки.Те се препоръчват при цветните профили,те служат за изравняване на налягането в самите камери,най-вече на тези изложени на пряка слънчева светлина.

Отговори