Плъзгаща балконска врата

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
kalisto_1981
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед авг 29, 2010 11:57 pm

Плъзгаща балконска врата

Мнение от kalisto_1981 » пон авг 30, 2010 12:22 am

Решил съм да слагам балконска плъзгаща ПВЦ врата с рамери 130/200 на фирма "Века" с цел да спестя пространство. Имам следните няколко въпроса!!!

1. Кой механизъм е по-добър този със система за плъзгане с повдигащ механизъм (HSТ) или за успоредно плъзгане с изхвърлящ напред механизъм (PSK) (познат като отваряне тип “Volkswagen”)?

2. Дали тези механизми за плъзгащи врати уплътняват така добре както обикновения механизъм за балконска врата?

3. Поради голямата тежина на вратата възможно ли е да се получи провисване на самото крило?

4. С колко повече се ускапява самата врата с тези механизми?

Ще се радвам ако някой който е запознат с тези плъзгащи механизми за балконски врати да даде своето мнение по въпроса.

Предварително благодаря!!!

Потребителски аватар
d.drenchev
специалист
Мнения: 12
Регистриран: пон яну 05, 2009 2:11 pm

Плъзгаща врата към тераса

Мнение от d.drenchev » пон авг 30, 2010 9:07 pm

При широчина 130см. няма проблем да използваш параленото плъзгане, "ФОЛКСВАГЕН" при него максималната широчина е до 160см. фалцов размер. Плъзгането с повдигане или HST обаче е по удобно за употреба. И двете системи се плъзгат с лекота без да се усеща тежеста на крилото дори и при тройни стъклопакети. При плъзгането с повдигане обаче намаш нужда да прибираш крилото в равнината на касата и на практика имаш и при отваряне и при затваряне едно движение по-малко. Което, ако се излиза често на терасата е от значение. Иначе и двете системи не отстъпват по изолация на стандартното отваряне на панти. Тези плъзгащи врати са с EPDM уплатнения,а не с четките които са с къс живот и подходящи само за вътрешни врати или помещения които не се отопляват. Братя Градеви предлагат и двата вида плъзгащи системи с обкови на Siegenia и G-U.Можеш да отидеш в офиса на Бул.Христо Ботев 111 и да ги пробваш на живо. Профилите с които Братя Градеви работят обаче са Нeмските GEALAN и Белгийските DECEUNINCK. Успех!
Димо Дренчев
Технически ръководител
Братя Градеви
www.gradevi.net

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » пет сеп 03, 2010 9:57 pm

Калисто,случайно да си запознат с цените на обкова за Фолцвагена ??? ::-s: Колкото до плъзгащото с повдигане,де що е плъзгане няма гаранция че ще оплътнява.Колкото до Фолцваген системата,за нея съм съгласен че ще уплатни.Тя има многоточково затваряне,т.е на няколко места профила се претиска с помоща на насрещници.При плъзгането със или без повдигане няма притискане,освен това профила е голям.Лично съм правил ремонт на Дюни на такива плъзгания с повдигане,разочаровах се,честно.Най се разочаровах от дръжката,голяма и груба.
Но,ако можеш да си позволиш Фолцваген,прави го.Но,според мен е доста груб за апартаменти,повече се ползва за заведени или магазини,виждал съм и на зимни градини.Но,ти си решаваш.

Потребителски аватар
getx
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: вт авг 03, 2010 12:31 pm

Мнение от getx » ср ное 10, 2010 10:38 am

Защо се иска да се запечатва балкона, после почват и проблемите... конденз, мухъл.... Остъкляваш терасата по най простия и удобен начин за използване и си готов, не ти трябва термоизолация, то и с винкел да е затворена пак имаш подобрение в стйната температура...
Изображение http://www.best-panorama.com/

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » пон ное 15, 2010 9:41 pm

Абе,като цяло това горното изглежда добре,ама да не забравяме,че е единично стъкло...най-вероятно 8 мм. закалено. Какъв му е ефекта,освен че е красиво? Имам чувството,че гледам душ кабина пригодена за тераса...силиконови уплатнения най-вероятно магнитни,ролки(плъзгачи),трябва и едни панти стъкло-стена или стъкло-стъкло да сложите и душкабината е готова... ::-k:
Не влагам никаква ирония в поста си,просто ми е интересно...КАКЪВ МУ Е ЕФЕКТА !?

Потребителски аватар
getx
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: вт авг 03, 2010 12:31 pm

Мнение от getx » вт ное 16, 2010 11:06 pm

Ако искаш стая на балкона, слагаш стъклопакет и пвц и си оставяш леко отворено прозорчето за да нямаш конденз и мухал, пак си е студено пак никаква изолация...Те и швейцарците нищо разбират и немците не са в час да не говорим за скндинавците... па що ли си го слагат на терасите ??? ::-k:

Потребителски аватар
martatabs
начинаещ
Мнения: 25
Регистриран: пон яну 25, 2010 1:45 pm

Мнение от martatabs » вт ное 23, 2010 10:33 pm

...И канадците,с техните - 20,30,40.. грдуса.Кат'им гледам балконите масово са си наслагали единични стъкла. :mhihi: Верно,шумоизолира донякъде,ама за топлината ще поспоря.

Потребителски аватар
getx
начинаещ
Мнения: 8
Регистриран: вт авг 03, 2010 12:31 pm

Мнение от getx » нед ное 28, 2010 9:57 am

martatabs, в Европа сме тук е България.. Ти от каде пишеш, нещо си се объркал ::-s: какви -40,какви канадци.... тук е България най хубавата страна с най умерения климат, тук ние лятото сме по тениски а зимата с якета и си е добре...

Отговори