Преустройство на едностаен в двустаен

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
shtork
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт сеп 06, 2011 8:31 pm

Преустройство на едностаен в двустаен

Мнение от shtork » вт сеп 06, 2011 9:44 pm

Здравейте,
отскоро съм новодомец в собствен апартамент и имам няколко идеи за преустройство. Ето схема на апартамента за по-ясно:
http://media.snimka.bg/9325/024906195-big.jpg?r=0
идеята е да се обърне кухнята в коридора и да се преобразува старата кухня в спалня или кабинет. Най-големият проблем според мен ще са каналите за водата, тъй като са на срещуположнио стени. Искам и да усвоя балкона и стената межу балкон и хол да се направи на барплот. Балконът е затворен с винкел, но искам да сложа хубава дограма. Мислех си за плъзгащи се прозорци, но не знам дали ще е най-удачно. Моля за съвети, напътствия и препоръки и ако може да ми кажете ориентировъчно колко би излязла една такава авантюра :)

Благодаря на всички отзовали се!

Потребителски аватар
Prodi
любител
Мнения: 148
Регистриран: чет ное 29, 2007 8:44 pm

Мнение от Prodi » чет сеп 08, 2011 5:36 pm

Това с тръбите си е проблем и трябва да се види на място - става или не става.
Но чудя се, каква е тази идея да правиш бар плот на балкона, като кухнята ти е на другия край на апартамента. Разбирам кухнята да ти е на балкона да правиш барплот, ама при това положение ми е странно. Защо не се допитате да някой дизайнер, да ви направи интериорен проект. Със сигурност ще се получат по-добри идеи.

Потребителски аватар
shtork
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт сеп 06, 2011 8:31 pm

Мнение от shtork » чет сеп 08, 2011 10:10 pm

и мен тръбите най-много ме притесняват. Банята си е повдигната на по високо ниво, но трябва да се разбива и да се прави наново. За бар плота просто искаме да слеем хол и балкон в едно с цел да се разшири помещението. Измислихме го така за да не бутаме стени, все пак това се води външна стена и ме е страх да я бутна, а така бара просто ще се доизгради отгоре

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет сеп 09, 2011 9:13 pm

Това ,което си го намислил за кухня в коридора е много лош вариант.От входа на апартамента директно в кухнята е неудачно.Иначе няма проблем да си изкараш водата там.Единствено проблема е с отдушника на аспиратора.По добре изкарай кухнята на терасата.И вкарай вратопрозореца с 130см навътре в хола.така ще имаш 2 стаи и 1 кухна.Ако си от София мога да дойда да погледна.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
shtork
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт сеп 06, 2011 8:31 pm

Мнение от shtork » пет сеп 09, 2011 10:14 pm

Да от София съм, живея в Дървеница. Тази идея доста ми допадна с изместването, но този коридор е разхищително голям и ми се иска да го оползотворя някак. Коридорът от друга страна е достатъ4но дулъг за да затворя едно квадратче за антре и примерно да сложа плъзгаща се врата от която да се влиза в кухнята и от там навсякъде другаде :)

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб сеп 10, 2011 9:58 am

Това зъбче срещу вратата не е ли около 60см.Ако направиш кухнята в коридора на мястото на гардероба няма да имаш къде да си слагаш дрехите.В кухнята където ще правиш спалня като сложиш една спалня няма да ти остане място за гардероб заради чупката от комина.Аз в къщи съм си направил кухнята на терасата като съм вкарал вратопрозореца както съм обеснил по-горе.Оставих и вратата към предишната кухня и така мога сега да ходя от двете страни на кухнята на терасата.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
shtork
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт сеп 06, 2011 8:31 pm

Мнение от shtork » съб сеп 10, 2011 10:18 am

И аз мисля да не бутам вратите. Зъбчето е с размерите на двукрил гардероб - около 110 см. За стаята мисля единично легло, а не спалня, но мн се замислям за твоя вариант, защото и сега хладилника и печката са на балкона. Иска ми се да оползотворя обаче коридор - такова разхищение на пространство си е, че чак недоумявам как са го измислили. А ако прекаравам тръби до балкона няма ли да е по-трудно, тъй като разстоянието е доста по голямо

Отговори