Монтаж на метална/блиндирана входна врата - проблем!

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
evilsoul0105
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб сеп 10, 2011 2:05 am

Монтаж на метална/блиндирана входна врата - проблем!

Мнение от evilsoul0105 » съб сеп 10, 2011 2:18 am

Проблемът е следния - живеем в реновирана стара къща, като остана едно помещение, което не беше обновено. Точно там на мястото на един стар прозорец сега се намира входната ни врата (помещението беше кухня, сега се води антре). Решихме да сменяме входната врата понеже е доста биташко изпълнение (от алуминиев профил, даже се води интериорна, няма термо мост и зимата прави голям конденз) и разпитахме тук-там, посъветваха ни да сложим метална/блиндирана, но сега идва сложното... Понеже, както споменах това е единственото помещение, което остана неремонтирано и от едната страна тухлите са паянта, а от другата са добре уж (зидът е 12-сантиметров + мазилка, шпакловка идва около 18-19см), въпросът ми е възможен ли е въобще монтажът на такава врата на това място??
Надявам се, че бях достатъчно изчерпателна, но ако има нещо, ще доуточнявам...

Благодаря Ви предварително!!!

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » съб сеп 10, 2011 10:00 am

Възможно е монтажа .Слагат се дюбели и се пуска пяна.
Вик,ремонт на бани 0887737270
http://rumen1972.snimka.bg/

Потребителски аватар
evilsoul0105
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: съб сеп 10, 2011 2:05 am

Мнение от evilsoul0105 » съб сеп 10, 2011 11:13 am

Защото гледах тук в сайта, в едно от предаванията как се монтира блиндирана врата и като видях какви стоманени пръти се набиват в страничните стени преди монтажа на касата и ми стана лошо... Не знам дали би издържала паянтата... Имате ли си идея дали се укрепя по същия начин и отгоре или отдолу...? (съжалявам за глупавия въпрос, но... си нямам понятие)

Отговори