Подмяна на пяната с лепило за плочки...

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
Rashko
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: съб окт 20, 2012 9:02 pm

Подмяна на пяната с лепило за плочки...

Мнение от Rashko » съб окт 20, 2012 9:32 pm

Привет, днеска докато гледах колко оскъдно е сложена пяната около новия ми прозорец, ми хрумна да извадя пяната и да подпълня с лепило за плочки(здрав водоустойчив разтвор за замаски и плочки, не искам да ползвам комерсиалните им имена).
Стария ми дървен прозорец беше замазан и работниците го изкъртиха много трудно, което ме убеди че беше здраво замазан. Освен това, работниците не си направиха труда да изкъртят с отверка старата шпакловка около отвора в стената и тръбичката на полиуретановия спрей не влизаше между стената и прозореца и където влезе. повдигна шпакловката(искам да стане ясно че старата шпакловка е толкова слаба че се маха само с желание и отверка там където не се чупи с пръсти) Днес изкарах с ножа една педя линеална дължина от пяната и я замених със замазката. Стана добре. Идеята ми е да извадя утре още няколко парчета от пяната на прозореца, всяко по една педя дължина и на различни места от прозореца и да ги подмажа, и така докато не остане пяна. Искам да сменя пяната на части защото по пътя на логиката не мога да махна всичко наведнъж да не падне дограмата. Освен това перваза е окаян откъм изпълнение и изработка, и ме е страх че през местата където има петна от силикон големи колкото вафли може да проникне вода в хола. На прав път ли съм със подмяната и защо? Мерси предварително.

Потребителски аватар
emo_v
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт фев 12, 2013 9:00 pm

Re: Подмяна на пяната с лепило за плочки...

Мнение от emo_v » вт фев 12, 2013 9:30 pm

Здравей,

Аз имам същия проблем и го реших със здраво лепило.
При мен проблема беше,че пяната запозна да "гние" смени си цвета и започна много да ме дразни.Да не говорим,че тоя дето я слага беше на няколко водки и сложи пяна колкото да отбие номера.От там смених тапети защото влагата влизаше вътре,а парно и влага са изключително лоша комбинация.
Никога ама НИКОГА не оставяйте пяната без покритие,тя е временно решение.
Аз си взех една торба Баумит бейсик излезе ми към 7-8лв.
Смесваш с малко вода,за да стане по здраво.

Ето за това говора
http://bildi.bg/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0%20%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%8F/%D0%91%D0%B0%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%82%20%D0%91%D0%B0%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%20%D0%91%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B8%D0%BA

Rashko написа:Привет, днеска докато гледах колко оскъдно е сложена пяната около новия ми прозорец, ми хрумна да извадя пяната и да подпълня с лепило за плочки(здрав водоустойчив разтвор за замаски и плочки, не искам да ползвам комерсиалните им имена).
Стария ми дървен прозорец беше замазан и работниците го изкъртиха много трудно, което ме убеди че беше здраво замазан. Освен това, работниците не си направиха труда да изкъртят с отверка старата шпакловка около отвора в стената и тръбичката на полиуретановия спрей не влизаше между стената и прозореца и където влезе. повдигна шпакловката(искам да стане ясно че старата шпакловка е толкова слаба че се маха само с желание и отверка там където не се чупи с пръсти) Днес изкарах с ножа една педя линеална дължина от пяната и я замених със замазката. Стана добре. Идеята ми е да извадя утре още няколко парчета от пяната на прозореца, всяко по една педя дължина и на различни места от прозореца и да ги подмажа, и така докато не остане пяна. Искам да сменя пяната на части защото по пътя на логиката не мога да махна всичко наведнъж да не падне дограмата. Освен това перваза е окаян откъм изпълнение и изработка, и ме е страх че през местата където има петна от силикон големи колкото вафли може да проникне вода в хола. На прав път ли съм със подмяната и защо? Мерси предварително.

Потребителски аватар
Luna
напреднал
Мнения: 226
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:35 am

Мнение от Luna » чет фев 14, 2013 2:15 pm

Всичко това, което сте направили ми звучи доста странно. Пяната се слага между дограмата и стената защото има топлоизолиращи свойства. След като се постави обяче трябва да се обърнат прозорците, така че до пяната да няма достъп нито слънце, нито вода, нито въздух, дето се вика.
Ако махнеш пяната и сложиш лепило, което е на циментова основа, очаквай мухъл и плесен.
Много ми е странно защо не следите какво правят т.н. майстори и не изисквате нещата да се правят както трябва. Те не ги правят защото така им е по-лесно. А ние българите сме прочути с нашето трудолюбие:)Явно ние, клиентите трябва да научим майсторите как да правят нещата.

Потребителски аватар
emo_v
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: вт фев 12, 2013 9:00 pm

Мнение от emo_v » пет фев 15, 2013 6:01 pm

Здравей,

Аз говоря за замазка върху пяната,а не премахване.
Пяната не се поставя толкова за изолация,колкото за по-добра фиксация.
Тук говоря за това,че не трябва да се оставя пяната без покритие.
И за това препоръчах на колегата http://bildi.bg/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0%20%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%8F/%D0%91%D0%B0%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%82%20%D0%91%D0%B0%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%20%D0%91%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B8%D0%BA

При мен проблема се реши и да кажа само,че нямам мухъл.
Тука е момента да се обясни,че мухъл може да има само при висока влажност,а влагата се натрупва поради тея инкубатори дето си ги правим.
Неможе да сложиш PVC или АL дограма,да запечаташ цялото помещение и да очакваш да нямаш мухъл.
ТОВА НЯМА КАК ДА СТАНЕ!
В едната стая имах 2см лед всяка зима по дограмата ( Salamander )
Направих вентилация и проблема изчезна.
Целите тапети бяха в мухъл!
За да нямате мухъл има два варианта:
- Вентилация
- Дървена дограма
Новите дървени дограми са в пъти по-добри от всяко ПВЦ.

Потребителски аватар
petar232
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: пет мар 15, 2013 12:11 pm

Мнение от petar232 » пет мар 15, 2013 12:20 pm

Еми мисля, че со прав. Благодаря за споделеното мнение! За мен беше много полезно :) Успех

Отговори