Дограма Thyssen добра ли е ?

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
Nel
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пон сеп 29, 2008 2:23 pm

Дограма Thyssen добра ли е ?

Мнение от Nel » пон окт 20, 2008 5:27 pm

Здравейте!
Ще се радвам да чуя отзиви за дограмата Thyssen. Добра ли е ?

Разглеждам варианта 5 камерна, стъклопакет с 2 обикновени стъкла, с обков Сигения и устройство за отвеждане на парите "аеромат". Интересува ме за кухнята, където има доста влага.

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » пон окт 20, 2008 6:56 pm

Избора е повече от добър. Това е една от най-добрите дограми на пазара.НО след като сега имаш доста влага след смяната на дограмата тя ще е още повече.Замисли се за външна изолация, както и за добра аспирация на парите от кухнята.
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
Nel
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: пон сеп 29, 2008 2:23 pm

Мнение от Nel » пон окт 20, 2008 7:17 pm

Благодаря за отговора.
Ти каква би предпочел Тисен или Саламандър?

И препоръчваш ли К-стъкло при югоизточно изложение - хора се оплакват, че с К стъкло през лятото е станало ад! По телефона от фирмата ми казаха, че не се получавал парников ефект с К-стъклото. А в сайта на фирмата пишат, че това е термоизолиращ пласт върху стъклото. Логично би трябвало този пласт да играе ролята на термоизолатор, препятстващ изравняването на външна и вътрешна температура, но съм чувала, че този пласт препятствал излизането на енергията отвътре навън, а провежда топлина отвън навътре - т.е. специфично еднопосочно провеждане на топлината. Мола те дай съвет кое от двете е вярно и да слагаме ли К-стъкло?

Замислила съм се за парите, затова пиша и отвеждащо парите устройство - аеромат (уфф 140 лв.) и за изолациите мисля

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » вт окт 21, 2008 9:24 am

Ето линк по темата:
http://www.udoma.com/?info=1290&view=material
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
elina
начинаещ
Мнения: 2
Регистриран: пон окт 20, 2008 2:18 pm

Мнение от elina » вт окт 21, 2008 12:47 pm

здравейте!
на мен ми монтираха такава дограма, Thyssen Inoutic, преди няколко дни. този Аеромат има доста добър ефект относно конденза в стаите през зимните месеци. Аз също си поръчах за спалнята и съм много доволна, вечер температурите са ниски и не утопляваме все още както трябва, та сутрин в спалнята ми беше....страшен конденз, сега вече нямам. Мисля че си струва парите. А що се отнася за Ка стъклото, там където има силно слънце , си пече така или иначе. Но зимата е много добре. Пести се топлото в стаята. Освен това на запад, хората си слагат само висок клас нискоемисийни стъкла, независимо от южно, западно или северно изложение. Кондензът е голям проблем, нали се запечатваме отвсякъде. Така че само препоръчвам този механизъм и тази дограма, доста добре и технически издържана изглежда. Мога да Ви препоръчам и фирмата производител, които иска. Още повече, че хората бяха точни и ми организираха и довършителните работи около дограмата, което си е проблем иначе

Потребителски аватар
Timo
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: пет яну 30, 2009 1:44 pm

препоръчвам дограма с профили Тисен!

Мнение от Timo » пет яну 30, 2009 1:54 pm

Отскоро съм клиент с нова дограма и макар че имам приятели, производители на дървена, слепена дограма, се насочих към ПВЦ-то. Доста профили и фирми разгледах, но накрая се спрях на 5-камерен профил на Тисен и на една малка фирма, която от доста време работи с тези профили. Останах доволен и най-вече очарован от този механизъм Аеромат, за който говорите тук. Бях доста скептичен към ефиктивността му, но имаше промоция преди два месеца и ми сложиха в едната спалня безплатно едно такова устройство. В другата спалня, където за съжаление на си сложих, се появи доста влага, та и малко мухъл даже...ееее, няма как , дограмата така запечатва, че ще се удушим. Та само препоръчвам това устройство на хората с повече конденз в жилищата си.

Потребителски аватар
pupenceto
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: вт фев 24, 2009 1:50 pm

Мнение от pupenceto » вт фев 24, 2009 2:12 pm

Наскоро си сложихме Тисен и също сме много доволни. И от
дограмата и от фирмата . Много добро изпълнение.беше някъде на бул.Рожен,а да АЛУМИНА ГЛАС се казва фирмата. :D

Отговори