Вьпрос за обрьщане на догра с гипскартон

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
kajiva
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед ное 02, 2008 8:57 pm

Вьпрос за обрьщане на догра с гипскартон

Мнение от kajiva » нед ное 02, 2008 9:12 pm

Здравейте на всички.Може ли някой специалист да ми отговори на този "вьпрос".
Допуска ли се захващането на UD профил дирактно за дограмата заради голямото разтояние между дограмата и тухлената стена зад предстенната обшивка/разтоянието между дограмата и тухлената стена е около 15-20см.,разтоянието между дграмата и предстенната обшивка е доста голямо заради ватата/.Вьпросното захващане с рапидки/копчета/ вече сьм го направил,та там е спора,защото знам че и някои мои голеги работят така.
Благодаря ви предварително
Изображение

Потребителски аватар
bakoi
начинаещ
Мнения: 42
Регистриран: ср окт 15, 2008 12:02 pm

Мнение от bakoi » пон ное 03, 2008 10:53 am

до колкото знам не е хубаво да захващаш уд профила за дограмата но незнам защо така съм чувал. това обръщане което имаш ти аз го направих така. неслагам уд профил към дограмата а го лепя дирекно за трегера а предната част я захващам за цд профила както си го направил. но докато гледам снимката ти ти имаш разстояние между трегера и касата на профила значи там можеш да захванеш уд профила без проблем. ако незасъпва гипсокартона касата на прозореца слагаш два пласта гипсокартон докато захапе касата поне 0.5 - 1 см.
имам много интересни идеи

Потребителски аватар
kajiva
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед ное 02, 2008 8:57 pm

Мнение от kajiva » пон ное 03, 2008 9:24 pm

Здравейте,отново.Тази снимка е примерна,тя не е действителната.Проблема е там,че растоянието между профила на дограмата и трегера е доста голямо/20см./Затов азахващам UD профила с рапиди,за да не се счупи.
При този случай какво е вашето мнение-захващането на UDП профила с рапиди"допустимо или не".

Потребителски аватар
yurig
начинаещ
Мнения: 37
Регистриран: ср юни 25, 2008 11:33 am

Мнение от yurig » вт ное 04, 2008 9:52 am

Можеш да го захванеш за дограмата но тогава крилото на прозореца няма да може да се отваря.
Разочарованието от лошото качество остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Изображение

Потребителски аватар
kajiva
начинаещ
Мнения: 3
Регистриран: нед ное 02, 2008 8:57 pm

отговор

Мнение от kajiva » вт ное 04, 2008 10:27 pm

Здравейте.
Вьпросьт е в това:дали самото захващане на каквото и да било с рапиди е допустимо-спрямо профила на дограмата.

Отговори