Конденз от вътрешна страна на стъклото

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
BVLGARI
начинаещ
Мнения: 1
Регистриран: нед мар 02, 2008 6:17 pm

Конденз от вътрешна страна на стъклото

Мнение от BVLGARI » ср дек 10, 2008 2:10 pm

Така,здравейте на всички.
Живея в приземен етаж на 1,5 м под кота 0.Като съм изправен на ниво лице ми е земята-гледам на хората краката :(
Но какво да се прави.Сам си правих ремонта в нас-сложих 2мм фибран от вътрешна страна само на външните стени,защото като сложа от вън ще има само на 0.7 м от земята и няма да има желания ефект,щеше пак да има влага от вътре,а на другите стени сложих гипс картон на лепене.Че така сложих фибран дори и на земята,подложка,и ламинат.Обаче вече 4 години през зимата има много вода от вътрешната страна на дограмата.Вече ми почерня и по вътрешните ръбове по стените и по тавана.Кажете какво да направя,освен че проветрявам и като напече слънцето постепенно се изпарява.

Потребителски аватар
Kondor
начинаещ
Мнения: 39
Регистриран: нед ное 16, 2008 7:13 pm

Мнение от Kondor » чет дек 11, 2008 10:58 pm

Здравей! Ти хубаво си го налепил тоя фибран ама си забравил че точно той ти е основниа проблем за конденза, заради това че не пропуска влагата и си остава вътре в стаята. Другия път си викни специализиран майстор и няма да имаш проблеми или поне чете преди да направиш нещо за да си сигурен в крайния резултат. :)
Професионално Строителство: http://kondorindustry.hit.bg/

Потребителски аватар
Best
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: нед дек 14, 2008 10:17 am

Мнение от Best » нед дек 14, 2008 10:33 am

Прав е Кондор, влагата трябва да излиза от помещението, иначе кондензира по студените стени и стъкла на прозорците. Да трябва да се проветрява както съветват всички, но запечатано ли е помещението няма от къде да "диша". Затова е много важно да се изберат подходящи материали и да се направи всичко както трябва.

Потребителски аватар
зеленика
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет дек 19, 2008 1:09 am

Мнение от зеленика » пет дек 19, 2008 1:24 am

И аз така знам.От фибрана е :)през него помещението не диша.Дори баща ми , който е строител , обясняваше нещо , че тои е подходящ за панелки ,но не и за тухлени сгради. Не знам как е при теб....

Потребителски аватар
rumen_iankov
напреднал
Мнения: 264
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:42 am

Мнение от rumen_iankov » пет дек 19, 2008 9:55 pm

Купи си влагоуловител и ще си решиш проблема.А по въпроса с фибрана може да поспорим доста.

Потребителски аватар
Жоро
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет мар 13, 2009 6:49 pm

относно влагата

Мнение от Жоро » пет мар 13, 2009 7:05 pm

Според мен 1-во проблема е че изолацията е само вътрешна! Прави се задължително и външна та дори и на тези 70 см.
и 2-ро което е по важно. Стаята ти просто не диша мой човек. За целта се поставя клапан на дограмата :!: и той пропуска необходимия външен въздух за да ти "диша" стаята (предполагам че близко до земята не си държиш прозореца постоянно отворен).

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пет мар 13, 2009 7:24 pm

Ошашавихте човека!
Нищо му няма на фибрана.
Що па трябва да има САМО външна изолация?
А под картона като сложите пароизолация, не се ли получава свойството, което фибрана има?

Основния проблем е, че имаш много влага в помещението. Дали е от основите или се генерира- спалня/кухня, не се знае.
Направи си вентилация. Ако има възможност, на тавана отдушник или поне на стените. Ако имаш комин и не го ползваш, сложи му декоративна решетка- да смуче свободно. Предполагам не го ползваш-ако беше с печка чудо, нямаше да имаш конденз.
Или влагоуловител както писаха.
Тия клапи по прозорците казват че вършат работа,ма... ::-k:
Пробвай с комина- най евтино е.

Потребителски аватар
Жоро
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет мар 13, 2009 6:49 pm

влагоуловителя ??

Мнение от Жоро » пет мар 13, 2009 7:45 pm

Прав си - влагата може и да се просмуква и през стената а да не е само от въздуха в стаята. А тия влагоуловители ? нещо хич не са ми харесват. Хем са шумни, хем харчат ток. А тия клапани за които споменах ги има дори с вграден сензор за влага. Имам такива в 2 стаи и съм много доволен. Преди това бях го закъсал здраво.

Потребителски аватар
Жоро
начинаещ
Мнения: 4
Регистриран: пет мар 13, 2009 6:49 pm

Мнение от Жоро » пет мар 13, 2009 7:47 pm

А иначе за комина или решетка на друго място си прав. Така се получава кръговрата на въздуха клапан-стая-решетка(комин).

Потребителски аватар
Зейфод Бийблброкс
любител
Мнения: 92
Регистриран: нед мар 08, 2009 6:57 pm

Мнение от Зейфод Бийблброкс » пет мар 13, 2009 7:55 pm

Влагоуловителите вършат работа. Ама са над 200-300лв!!!!
Повечето модели имат скала, за поддържане на опр. ниво влага. Харчат малко ток и шумят, да. Обаче ако няма друг начин са идеални.
Ако правиш циркулация на въздуха- набутваш се малко повече за отопление. С влагоуловителя малко ток....все си "вътре"
Това са кофти ефектите от изолирането...

Потребителски аватар
ivanoff
начинаещ
Мнения: 7
Регистриран: съб апр 25, 2009 12:09 am

Мнение от ivanoff » съб апр 25, 2009 12:34 am

Проблема може да е в самата дограма.Запушен отводнителен канал може да направи мост който да изравни температурата на вътршното с външното стъкло.Все пак минало е доста време от както е изолирано помещението за да има чак толкова влага.

Потребителски аватар
kolyo
начинаещ
Мнения: 12
Регистриран: пон май 25, 2009 11:38 pm

Мнение от kolyo » пет юни 05, 2009 6:45 pm

po princip kolkoto e po 6irok profila saotvetno staklopaketa tolkova kondenza e po malak no i ti 6tom si slajil fibran ot vatre6nata strana si zape4atal vlagate vatre s pome6tenieto.po princi6 fibranat se slaga otvan za da ne moje da vleze v pome6tenieto vlaga otvan a i toplinata v pome6tenieto isu6ava stenite a sega sled kato si slojil fibrant stenite ti sa stanali kato gaba poemat no nemogat da se isu6at
vlagata e trudno da se mahne moqt savet e da probva6 s ventilaciq i zatoplqne na pome6tenieto

Отговори