Външни хоризонтални щори

Монтиране,изолиране, видове дограми

Потребителски аватар
mavro
начинаещ
Мнения: 5
Регистриран: вт дек 23, 2008 11:23 pm

Външни хоризонтални щори

Мнение от mavro » вт май 05, 2009 10:24 am

Здравейте!
Наскоро видях,че се произвеждат и външни хоризонтални щори. Те различават ли се от вътрешните ? Може ли някой да ми каже фирма в Пловдив за такива щори? И един последен въпрос: Ако се монтират външни щори дали на отваряемото крило на прозореца може да се монтира и комарник?
Изображение

Потребителски аватар
gencho-gealan
специалист
Мнения: 123
Регистриран: нед фев 17, 2008 9:42 pm

Мнение от gencho-gealan » вт май 05, 2009 3:05 pm

Здравей,Mavro!Снимал си тези щори в ж.к."Изток",една хубава сграда на ул."Латинка".Монтирал съм ги лично,а сега вече и на 2-рия етаж над тях има също.Разликата с вътрешните се състои в това,че ламелите са доста по-широки(и по-тежки,разбира се),въжетата също са по-здрави.Задвижването им е само с ел.мотор или с манивела,ръчно.Като при манивелата,ако се налага да е от страната на отваряемо крило,се ограничава отварянето му.Комарник може да се сложи,но трябва да е ролетен,за да не се изнасят много напред самите щори,а само с 40мм.И това при положение,че имаш достатъчно голям пиластър на прозореца,за да могат при изнасянето напред от дограмата,да се захванат за него конзолите.Тези щори(поне които аз съм монтирал)се произвеждат в Полша,с поръчка са.

Отговори